Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Drzewica - poczuj pasję do sportu

Radio Plus Radom

Drzewica - poczuj pasję do sportu

12 czerwiec 2019 / Tekst

Do Giełzowa, Trzebiny i Żardek trafią pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Na co zostaną przeznaczone, wyjaśniał w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski. Mówił także o trwającym głosowaniu na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Drzewica - poczuj pasję do sportu
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Burmistrz Janusz Reszelewski mówił o planowanych przez samorząd inwestycjach. Chodzi m.in. o przebudowę pomnika w parku w Drzewicy oraz budowę oświetlenia ulicznego. Wyjaśnił także, że samorząd przygotowuje się do budowy parkingów przy urzędzie i przy ośrodku sportów wodnych. Dokumentacja projektowa tych ostatnich zadań ma powstać do końca lipca.

Burmistrz Drzewicy wyjaśnił także, że do Giełzowa, Trzebiny i Żardek trafią pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Są to środki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. – W przypadku Giełzowa i Trzebiny są to środki, które uzupełnią nasz wkład własny, bo chcemy na znajdujących się w tych miejscowościach placach zabaw wybudować siłownie zewnętrzne. W przypadku Żardek mamy już wykonane boisko sportowe i chcemy je ogrodzić. Dlatego pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczone będą właśnie na uzupełnienie ogrodzenia boiska w Żardkach – wyjaśniał na antenie Radia Plus Radom. Janusz Reszelewski mówił także o kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Jest w nim zadanie dotyczące Drzewicy. Chodzi o organizację cyklu imprez związanych ze sportami wodnymi na zalewie oraz torze do kajakarstwa slalomowego. – Nasza propozycja wypoczynku z adrenaliną, wypoczynku na sportowo jest wyjątkowo ciekawa. Zawiera m.in. zawody w kajak polo, zawody w wakeboarding’u oraz spływ Drzewiczką – mówił. Wyjaśnił także, że w tegorocznej edycji na zadania zgłoszone budżetu obywatelskiego można głosować wyłącznie na specjalnych kartach do głosowania. Taką kartę można pobrać m.in. ze strony internetowej drzewickiego urzędu. Głosowanie trwa do 26 czerwca. W powiecie opoczyńskim są dwa punkty, w których można oddać wypełnione karty. Znajdują się one w budynkach biblioteki pedagogicznej oraz ARiMR. – Liczę na to, że mimo tych niedogodności mieszkańcy zagłosują i wybiorą właśnie nasz projekt – mówił burmistrz. Przypomniał, że kod drzewickiego zadania to: EOP04 Drzewica - poczuj pasję do sportu.

Janusz Reszelewski zaprosił także mieszkańców na Świętojańskie Granie, cykliczną imprezę, która odbywa się w Drzewicy. W tym roku zaplanowana została na 22 czerwca nad drzewickim zalewem.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4