Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Pochmurno

3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 87%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Dzieje się w Wieniawie

Radio Plus Radom

Dzieje się w Wieniawie

08 czerwiec 2017 / Tekst

Kończą się prace związane z budową dróg w Żukowie, Kłudnie oraz Plecu w powiecie przysuskim. Mówił o tym nasz gość Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa.

Na obydwu odcinkach w Żukowie ułożona już została masa asfaltowa oraz utwardzone pobocza. W Kłudnie, pierwszy z budowanych odcinków od drogi powiatowej Wieniawa – Brudnów jest już zakończony do granic posesji, na pozostałej części pozostają do ułożenia pobocza. - Na drugim z odcinków ułożono masę asfaltową, odwadniając jednocześnie odcinek 100 metrów drogi systemem rur drenacyjnych od strony Kłudna. Na odcinku tym pozostają jeszcze do utwardzenia pobocza. Na takim samym etapie są prace związane z budową drogi w Plecu. Otrzymałem również zapewnienie od wykonawcy, że jeszcze w bieżącym tygodniu rozpoczną się prace związane z budową ostatniego 500-metrowego odcina w Zagórzu - powiedział wójt Krzysztof Sobczak.

Gmina Wieniawa przystąpiła do Stowarzyszenia Związek Samorządów Polskich. Spotkanie odbyło sie w Sejmie. Przyjęto statut związku oraz dokonano wyboru władz. - Celami statutowymi stowarzyszenia jest w szczególności: inicjowanie, propagowanie i realizacja wspólnych przedsięwzięć służących współpracy i rozwojowi samorządów oraz prowadzenie działalności edukacyjno-doradczej - powiedział Krzysztof Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

18 czerwca w Parku w Wieniawie odbędą się Imieniny Jana Kochanowskiego, święto patronalne ZSO oraz Wieczór Sobótkowy. W programie szereg atrakcji, m.in. konkurs na najpiękniejszy wianek, akademia okolicznościowa przygotowana przez nauczycieli i uczniów ZSO, a o 18.00 koncert góralskiego zespołu Baciary, który zaprezentuje własne kompozycje i aranżacje utworów muzycznych spod samych Tatr. Równolegle będzie odbywała się impreza charytatywna na rzecz Wiktorii Jarosińskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA