Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Dzień Energetyka

Informacje z regionu

Dzień Energetyka

28 sierpień 2018 / Tekst

Zespół IRA będzie główną gwiazdą festynu Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2018 w Kozienicach. W programie także występ Roberta Janowskiego oraz pokaz malowania piaskiem historii Elektrowni Kozienice. Wydarzenie odbędzie się 1 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS, ul. Bohaterów Studzianek 20. Organizatorami są: Enea Wytwarzanie i Gmina Kozienice.

Jan Mazurkiewicz
Jan Mazurkiewicz

Piotr Kutkowski, rzecznik Enei Wytwarzanie informuje, że przygotowywanych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, z konkursami, animacjami i czynnym od godziny 10 dużym placem zabaw włącznie. O godzinie 10.30 ponad 200 osób pobiegnie w ramach szóstej już edycji Energetycznej Dychy - III Mistrzostwami Grupy Enea w biegu ulicznym na 10 km.

Strefy tematyczne

Na terenie ośrodka działać będzie kilka stref tematycznych. W strefie zdrowia można będzie oddać krew, zbadać słuch uzyskać informacje dotyczące oddawania szpiku kostnego, jak również związane z profilaktyką raka piersi. W strefie historii w roli gospodarzy wystąpią Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Biblioteka Publiczna gminy Kozienice, która zaprezentuje wystawę IPN „Ojcowie Niepodległości”, a także część realizowanej przez bibliotekę przy wsparciu finansowym Enei w ramach programu Potęga PoMocy wystawy 203 lata Nowej Wsi na 100-lecie niepodległości. W strefie sportu kolejny raz Legia Soccer Schools zorganizuje pokazowe treningi dla dzieci chcących zacząć swoją przygodę z piłką. Zapraszane są zarówno dziewczynki jak i chłopców.

W strefie bezpieczeństwa różne atrakcje zapewnią Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Komenda Rejonowa Policji w Kozienicach.Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatorów dachowania oraz rajdowego VR. Dla miłośników jeździectwa konne przejażdżki będzie proponował działający przy Stadninie Koni w Kozienicach Klub Jeździecki „Skarb” , tradycyjnie pojawią się także motocykliści, którzy przyjadą ponad 300 wymuskanymi maszynami, korzystając z zaproszenia działającego również w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „Hussar”.

Po raz pierwszy podczas Dnia Energetyka-Pożegnania Lata, w Kozienicach pojawią się foodtrucki: Burger Na Kółkach - Najlepszy Foodtruck w Warszawie 2016 roku. Po raz pierwszy pojawi się także stoisko Stowarzyszenia BMW Klub Warszawa, na którym zaprezentowanych zostanie kilka najciekawszych modeli BMW należących do klubowiczów, a także modele elektryczne oraz hybrydowe marki BMW. Będzie można wziąć udział w grach i zabawach oraz sprawdzić się w konkursie wiedzy dotyczącym marki BMW.

Scena główna

O godzinie 15.30 na scenie amfiteatru program dla dzieci ”Piosenki piratów z zakola Wisły” zaprezentuje zespół Klang, później widzowie zobaczą także zespół ze Szkoły Muzycznej z Kozienic, a o godzinie 17 Arka Kłusowskiego – finalistę show muzycznego „The Voice of Poland”.

O godzinie 18.45 znany z programu „Jaka to melodia” Robert Janowski występując ze swoim zespołem zaprezentuje największe hity muzyki rozrywkowej - idealne rytmy dla każdej publiczności. Przebojowy koncert to wspaniała atmosfera budowana przez artystę oraz entuzjastyczne i elektryzujące wykonanie wszystkich piosenek.O tym, że Elektrownia Kozinice świętuje w tym roku 50-lecie przypomni wyjątkowy pokaz malowanej piaskiem historii przedsiębiorstwa w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent” w Polsce.

W roli głównej gwiazdy w tym roku wystąpi grupa IRA, czyli pochodzący z Radomia legendarny zespół rockowy, który gra już od 1987 roku, a na swoim koncie ma takie przeboje jak: „Ona jest ze snu”, „Szczęśliwego Nowego Yorku”, „Jest parę chwil”, czy „Mocny”. Początek koncertu – 20.35.

Imprezę zakończy pięć minut po godz. 22 pokaz laserowy Visual Sensation oraz pokaz sztucznych ogni. Prowadzącymi imprezę będą Marta Kielczyk i Sławomir Siezieniewski.

Z Janem Mazurkiewiczem, wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie i Piotrem Kutkowskim, rzecznikiem państwowego przedsiębiorstwa, rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4