Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Gzowice bez szkoły?

Informacje z regionu

Gzowice bez szkoły?

19 luty 2019 / Tekst

Najprawdopodobniej jeszcze tylko do końca tego roku szkolnego będzie funkcjonowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Gzowicach. Jutro radni gminy Jedlnia-Letnisko będą głosować uchwałę o zamiarze likwidacji placówki.

Gzowice bez szkoły?
fot. Radio Plus Radom

Szkoła w ubiegłym roku świętowała 100-lecie istnienia. Pierwsze lekcje w Gzowicach odbywały się w wynajmowanych u mieszkańców wsi izbach. Szkoła była z pewnością realizacją ich marzeń i wskaźnikiem rozwoju. Jaki jest zatem problem? Demografia i idące za nią pieniądze. W tym roku szkolnym w szkole tej pobiera naukę 27 uczniów. Klasy liczą po 4-5 uczniów. Co prawda oddziały przedszkolne liczą aż 41 dzieci, ale gmina wskazuje na to, że rodzice po edukacji przedszkolnej wybierają inną placówkę dla swoich dzieci. Nie pomaga także to, że część dzieci, zamieszkujących w obwodzie gzowickim, uczęszcza do innych szkół.

Władze gminy zdecydowały o rozpoczęciu procedury likwidacji szkoły. W środę zajmą się tym radni, powiadomieni zostaną rodzice jak i kurator oświaty. Uczniowie mają od przyszłego roku szkolnego kontynuować naukę w podstawówce w Słupicy. Znajduje się ona kilka kilometrów od szkoły w Gzowicach. Jak powiedziała nam Krystyna Słyk, kierownik referatu edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Jedlnia-Letnisko uczniowie będą mieli zapewniony dojazd do nowej szkoły. Pracownicy szkoły w Gzowicach mogą liczyć natomiast na pracę w innych placówkach oświatowych gminy.

Rozmowa z Krystyną Słyk, kierownik referatu edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Jedlnia-Letnisko.

Plany likwdacji szkoły spotkały się ze sprzeciwem części rodziców i społeczności szkolnej. Utworzony został profil fb - Nie dla likwidacji szkoły w Gzowicach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4