Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Inwestycje drogowe coraz bliżej celu

Informacje z regionu

Inwestycje drogowe coraz bliżej celu

05 październik 2018 / Tekst

Otwarta została droga Bierwce-Obózek, trwają remonty dróg m.in Wola Gutowska-Narty-Ludwików czy droga w Urbanowie, która w przyszłości połączyć ma trzy gminy: Jedlińsk, Stara Błotnica i Stromiec. Inwestycje są realizowane przy dużym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego czy Wojewódzkiego, które otrzymała gmina Jedlińsk.

Inwestycje drogowe coraz bliżej celu
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W minioną sobotę otwarta została droga Bierwce-Obózek, łącząca miejscowości z cmentarzem parafialnym w Bierwcach. - Inwestycja ma służyć przede wszystkim mieszkańcom, ale również przyjezdnym. Zawsze był problem we Wszystkich Świętych, ponieważ to duża parafia, dużo osób odwiedza groby najbliższych. To ważne i potrzebne zadanie drogowe. - mówił w audycji "Jedlińsk da się lubić" wójt gminy - Kamil Dziewierz.

Droga wybudowana została w ciągu niespełna dwóch miesięcy, a na jej wykonanie gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

W audycji Radia Plus Radom wójt Kamil Dziewierz zaprosił również na koncert "Wyśpiewajmy niepodległą", którego gościem specjalnym będzie Maciej Miecznikowski. - Mamy co świętować w tym roku. Przede wszystkim to stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz siedemdziesięciolecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku. Serdecznie zapraszam do wspólnego śpiewania, zarówno "Barki", jak i "Wojenko, wojenko" - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Całości audycji "Jedlińsk da się lubić", w której poruszone zostały nie tylko tematy związane z drogami i obchodami, ale również kwestia gospodarki odpadami wysłuchać można tutaj:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4