Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Jedleńska kultura po nowemu

Radio Plus Radom

Jedleńska kultura po nowemu

08 luty 2019 / Tekst

Alicja Baran została nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Jedlni-Letnisku. Placówka rozpoczyna działanie. 

Jedleńska kultura po nowemu
fot. Radio Plus Radom

- Dotychczas zadania z zakresu kultury były realizowane przez referat oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy. W tej chwili tworzymy już taki prawdziwy ośrodek kultury z dyrektorem. Zadaniem dyrektora jest już organizowanie tej nowej struktury, która będzie zajmowała się wszystkim, co wiąże się z kulturą, ale także współpracą z organizacjami pozarządowymi, z placówkami oświatowymi. Te wszystkie zadania są wyjęte z Urzędu Gminy do Gminnego Ośrodka Kultury - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

Kolejnym etapem będzie bowiem stworzenie z biblioteki i ośrodka kultury Gminnego Centrum Kultury. - Biblioteka nie straci nic na wartości. Będzie miała swojego kierownika, tylko będzie podlegała pod dyrektora Gminnego Centrum Kultury. Nie zmieni się też lokalizacja biblioteki - wyjaśnia wójt.

Gminny Ośrodek Kultury znajdzie swoje miejsce w budynku po dawnym posterunku policji. - Jesteśmy na etapie końcowych odbiorów po kapitalnym remoncie. Były usuwane ścianki działowe, a więc tu musi być odbiór ze strony nadzoru budowlanego. Mamy jeszcze do wykonania podjazd dla osób niepełnosprawnych i powoli będziemy zagospodarowywać ten budynek - w pierwszej fazie jako biuro dla dyrektora GOK-u, a później także na zajęcia - mówi Piotr Leśnowolski. W planach jest rozbudowa budynku. Tymczasem zajęcia odbywają się w placówkach oświatowych i "Przystani".

Jest nowa siedziba, ale jest też przede wszystkim nowy dyrektor. Na tym stanowisku zatrudniona została mieszkanka Jedlni-Letniska Alicja Baran. Dotychczas pracowała w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Nowa dyrektor swoje działania rozpoczęła od organizacji zajęć feryjnych. W Aleksandrowie i Jedlni-Letnisku przeprowadzone zostały warsztaty "Ptasia stołówka". Jeden turnus liczy ok. 30 dzieci. 

Ferie na dobry początek. Dyrektor Baran dostrzega obszary, które należy zagospodarować. - Brakuje dzieciom zajęć pozaszkolnych, przede wszystkim muzycznych. Konieczny jest też rozwój manualny dzieci. Dla przykładu 7-letnie dziecko nie umie trzymać nożyczek, długopisu i potem są w szkole problemy. Trzeba zatem zacząć od najmłodszych - mówi Alicja Baran. Dyrektor GOK-u będzie też zachęcać organizacje pozarządowe do pozyskiwania środków zewnętrznych. W planach jest też wymiana międzynarodowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4