Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 lutego - katedry świętego Piotra, Apostoła
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Jedleńska kultura po nowemu

Radio Plus Radom

Jedleńska kultura po nowemu

08 luty 2019 / Tekst

Alicja Baran została nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Jedlni-Letnisku. Placówka rozpoczyna działanie. 

Jedleńska kultura po nowemu
fot. Radio Plus Radom

- Dotychczas zadania z zakresu kultury były realizowane przez referat oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy. W tej chwili tworzymy już taki prawdziwy ośrodek kultury z dyrektorem. Zadaniem dyrektora jest już organizowanie tej nowej struktury, która będzie zajmowała się wszystkim, co wiąże się z kulturą, ale także współpracą z organizacjami pozarządowymi, z placówkami oświatowymi. Te wszystkie zadania są wyjęte z Urzędu Gminy do Gminnego Ośrodka Kultury - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

Kolejnym etapem będzie bowiem stworzenie z biblioteki i ośrodka kultury Gminnego Centrum Kultury. - Biblioteka nie straci nic na wartości. Będzie miała swojego kierownika, tylko będzie podlegała pod dyrektora Gminnego Centrum Kultury. Nie zmieni się też lokalizacja biblioteki - wyjaśnia wójt.

Gminny Ośrodek Kultury znajdzie swoje miejsce w budynku po dawnym posterunku policji. - Jesteśmy na etapie końcowych odbiorów po kapitalnym remoncie. Były usuwane ścianki działowe, a więc tu musi być odbiór ze strony nadzoru budowlanego. Mamy jeszcze do wykonania podjazd dla osób niepełnosprawnych i powoli będziemy zagospodarowywać ten budynek - w pierwszej fazie jako biuro dla dyrektora GOK-u, a później także na zajęcia - mówi Piotr Leśnowolski. W planach jest rozbudowa budynku. Tymczasem zajęcia odbywają się w placówkach oświatowych i "Przystani".

Jest nowa siedziba, ale jest też przede wszystkim nowy dyrektor. Na tym stanowisku zatrudniona została mieszkanka Jedlni-Letniska Alicja Baran. Dotychczas pracowała w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Nowa dyrektor swoje działania rozpoczęła od organizacji zajęć feryjnych. W Aleksandrowie i Jedlni-Letnisku przeprowadzone zostały warsztaty "Ptasia stołówka". Jeden turnus liczy ok. 30 dzieci. 

Ferie na dobry początek. Dyrektor Baran dostrzega obszary, które należy zagospodarować. - Brakuje dzieciom zajęć pozaszkolnych, przede wszystkim muzycznych. Konieczny jest też rozwój manualny dzieci. Dla przykładu 7-letnie dziecko nie umie trzymać nożyczek, długopisu i potem są w szkole problemy. Trzeba zatem zacząć od najmłodszych - mówi Alicja Baran. Dyrektor GOK-u będzie też zachęcać organizacje pozarządowe do pozyskiwania środków zewnętrznych. W planach jest też wymiana międzynarodowa.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4