Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Jerzy Zawodnik gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

Jerzy Zawodnik gościem Bilansu Dnia

16 kwiecień 2019 / Tekst

Samochody Radkomu zaczęły odbierać odpady zielone z radomskich ulic. Przez kilka dni ich odbiór był wstrzymany, bowiem instalacja nie miała mocy przerobowych. Każdego roku Radkom może przyjąć 70 tys. ton odpadów, zaś w pierwszych dniach kwietnia było to aż 900 ton. Rozmawialiśmy o tym z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Jedno mogę zadeklarować, przed świętami z ulic naszego miasta powinny zniknąć odpady zielone. Mieliśmy problem z ich przerobem. Cały system obsługuje aż 10 powiatów. Instalacja była przygotowana na obsługę tylko 4 powiatów - powiedział Jerzy Zawodnik przypominając, że podobny problem wystąpił w ubiegłym roku, gdzie już w lipcu osiągnięto limit 70 tys. ton odpadów zielonych.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Radkom poinformowało, że w związku z okresem przedświątecznym oraz dużym nagromadzeniem odpadów zielonych w dniach 16 i 17 kwietnia uruchomiono dodatkowe przyjęcie tychże odpadów do instalacji zagospodarowania odpadów zielonych zarządzanych przez spółkę. Wobec powyższego w tych dniach nastąpi odbiór odpadów, które powinny być odebrane w dniach 10 –17 kwietnia zgodnie z terminami wynikającymi z harmonogramów. Kolejny odbiór odpadów zielonych będzie realizowany w maju, zgodnie z obowiązującymi harmonogramami.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o programie LIFE. Decyzją radnych PiS ponad 1,2 złotych nie zostanie przesunięte do Wodociągów Miejskich w celu wykonania zadań wynikających z programu wodnego. - Nie rozumiem tej decyzji. Myślę, że po świętach temat wróci pod obrady Rady Miejskiej. Ta decyzja oznacza, że inwestycję będzie prowadził Urząd Miejski, a nie Wodociągi Miejskie. Radni PiS zaciągnęli hamulec, my zaś chcemy to zadanie przyśpieszyć - mówił Jerzy Zawodnik.

Jerzy Zawodnik poinformował również, że dyrektor miejskiego szpitala oraz prezes szpitala na Józefowie wspólnie wystąpili do wojewody mazowieckiego o wprowadzenie harmonogramu naprzemiennych ostrych dyżurów na kilku oddziałach. Ma to umożliwić unormowanie sytuacji na SOR. - Mamy informację, że naszym wnioskiem zajmują się konsultanci wojewódzcy. Ich decyzja zostanie skierowana do NFZ a ostatnie zdanie będzie należeć do wojewody mazowieckiego - powiedział Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4