Na antenie: POLITYKA Z PLUSEM
Andrzej Stankiewicz
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 15°C 7°C

  • 20 Paź 2017

    Pochmurno 15°C 10°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Kalinowska: Oddajmy głos obywatelom

Radio Plus Radom

Kalinowska: Oddajmy głos obywatelom

04 kwiecień 2017 / Tekst
foto: Michał Kaczor

- Przykład mieszkańców XV-lecia pokazał, że w Radomiu powinna zafunkcjonować obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, dzięki czemu grupa obywateli będzie mogła wnosić projekty uchwał pod obrady Rady Miejskiej – mówi Katarzyna Kalinowska przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej, która była gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 4 kwietnia.

Nowoczesna od początku stawiała na kontakt z ludźmi. To nie politycy mają monopol na wiedzę, lecz obywatele. System demokratyczny zobowiązuje nas do bycia przedstawicielami społeczeństwa, jego głosem w debacie publicznej. Głęboko wierzymy, że wszystkie ugrupowania polityczne, pomimo różnic programowych, powinny wspólnie dążyć do budowania społeczeństwa obywatelskiego – podkreślała Katarzyna Kalinowska. Dodała, że po piątkowej konferencji, która odbyła się na placu przy ulicy Sowińskiego, gdzie wspólnie z mieszkańcami, zebrano ponad 1000 podpisów, aby zamiast bloku powstał tu park rekreacyjny i nowe miejsca parkingowe, do przewodniczącego Rady Miejskiej złożony został wniosek, aby taka inicjatywa była także w Radomiu . - Zaangażowanie mieszkańców na XV-leciu pokazuje, że radomianie chcą uczestniczyć w życiu publicznym, chcą sami decydować o swoim najbliższym otoczeniu – dodaje Katarzyna Kalinowska.

Naszego gościa pytaliśmy także o program 500+. - Dziś żaden polityk i żadna partia nie powie, że nie należy kontynuować tego programu, ale uważam, że należy ten program modyfikować. Nie może być tak, że zamożne osoby pobierają świadczenie, a samotne matki wychowujące dziecko nie mają wsparcia – mówi Kalinowska. Pytaliśmy także, dlaczego tak dużo osób rejestruje się w Urzędzie Pracy, a z drugiej strony dlaczego brakuje rąk do pracy, zapytaliśmy także o strajk nauczycieli. Posłuchaj całej rozmowy....

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA