Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/(VIDEO) Kolejne referendum w Pionkach?

Radio Plus Radom

(VIDEO) Kolejne referendum w Pionkach?

10 czerwiec 2019 / Tekst

Cały czas trwają rozmowy w sprawie utworzenie produkcji prochu w Pionkach. Mówił o tym burmistrz miasta Robert Kowalczyk, który był gościem Bilansu Dnia.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Spotykamy się cały czas z przedstawicielami zakładu Mesko. Rozmawiamy na temat rozwoju firmy w Pionkach. Trzeba przeprowadzić proces zamiany działek. To duży projekt, który trzeba doprowadzić do końca. Polska powinna produkować własny proch - powiedział burmistrz Robert Kowalczyk. Przypomnijmy, że w czasie spotkania z mieszkańcami Radomia w maju 2018 roku premier Mateusz Morawiecki poruszył tematy związane z bezpieczeństwem kraju. Szef rządu zapowiedział wówczas duże inwestycje w zakłady w Pionkach. Mówił o tym, że rząd zainwestuje co najmniej 250-300 mln z linię produkcyjną do produkcji nitrocelulozy. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o spółce EkoPionki. Część radnych była przeciwna poręczenia kredytu obrotowego na rachunku bieżącym spółki. - Chodziło o udzielenie gwarancji bankowych. Zagrożone są finanse spółki i wynagrodzenia pracujących w niej osób - powiedział burmistrz Pionek.

Robert Kowalczyk odniósł się także do współpracy z radnymi. - Nie wiem ile szabel wspiera burmistrza Pionek. Byłoby dobrze, żeby wszyscy wspierali dobre propozycje. Ale Pionki mają swój koloryt. Od początku kadencji ta współpraca jest bardzo trudna. Dochodzą do mnie informacje, że wszystko to służy przygotowaniu referendum o odwołanie burmistrza miasta - powiedział burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4