Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Kozieniczanie potrzebują mostu na Wiśle

Radio Plus Radom

Kozieniczanie potrzebują mostu na Wiśle

08 maj 2019 / Tekst

- Od wielu lat jest dość duże zapotrzebowanie i gospodarcze i kulturowe i wymiana międzyludzka. Chcemy, aby w perspektywie kilku lat ten most powstał - powiedział o budowie nowego mostu na Wiśle burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, który był dziś gościem audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom.

Kozieniczanie potrzebują mostu na Wiśle
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Gmina Kozienice, powiat kozienicki, gmina Maciejowice i powiat garwoliński złożyły wniosek o dofinansowanie dokumentacji inwestycji w ramach programu "Mosty dla regionów". Liderem projektu jest powiat garwoliński. Samorządy liczą na wsparcie w wysokości 80% kosztów przedsięwzięcia. - Wycenia się, że ta inwestycja będzie kosztowała ok. 700 mln zł. To 80% jest niezbędne, ponieważ samorządy same tego nie dźwigną. Nawet 20%, które zostaje dla samorządów lokalnych jest dość dużym obciążeniem. Rozmawiam dlatego z marszałkiem Rajkowskim z Urzędu Marszałkowskiego, aby ewentualnie samorząd woj. mazowieckiego uczestniczył w dużej części w tym wkładzie własnym samorządów - powiedział burmistrz Kozienic. Most miałby powstać w okolicy Świerży Górnych. Piotr Kozłowski powiedział, że zależy mu na budowie także kolejowej przeprawy. Program rządowy obejmuje część drogową.

Z burmistrzem Kozienic rozmawialiśmy także o propozycji przejęcia szpitala przez gminę. współpracy z Eneą Wytwarzanie czy o pozyskanych środkach na budowę żłobka i domu seniora.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4