Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Ks. Dukielski: moje DNA to oazowa "foska"

Radio Plus Radom

Ks. Dukielski: moje DNA to oazowa "foska"

08 wrzesień 2017 / Tekst

Młodzi ludzie potrzebują na pustyni życia adorować Chrystusa. Taką opinię wyraził ks. Krzysztof Dukielski, nowy moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji radomskiej. 39-letni kapłan był zastępcą dyrektora Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wcześniej studiował mariologię i bioetykę w Rzymie. Przez kilka lat był proboszczem we Włoszech.

Ks. K. Dukielski (foto:R.Mizera)
Ks. K. Dukielski (foto:R.Mizera)

- Oaza będzie moją duszpasterską troską 24 godziny na dobę. Od najmłodszych lat szedłem droga nakreśloną przez ks. Franciszka Blachnickiego. Można powiedzieć, że moje DNA to oazowa "foska" - mówił ks. Krzysztof Dukielski, który był gościem Bilansu Dnia w Radiu Plus Radom.

Moderator oazowy wyraził także opinię, że młodzi ludzie potrzebują na pustyni życia adorować Chrystusa. - Po każdych rekolekcjach pytamy ich, co było w ich trakcie najpiękniejsze? Odpowiadają, że adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobne doświadczenia mamy w trakcie Apeli Młodych w Radomiu, a ostatnio również podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za moich czasów nie było tego widać. Bardziej stawiało się na pracę w grupach. To pokazuję pewną tęsknotę młodzieży. Dzisiejszy pęd życia wysusza życie duchowe, a młodzi potrzebują być przy źródle wiary i życia - zauważył ks. Dukielski.

Duszpasterz studiował mariologię i bioetykę w Rzymie. Przez kilka lat był proboszczem we Włoszech. - Ten kraj nauczył mnie pokory. 15 lat temu w Polsce cieszyliśmy się z rzeszy młodych obecnych w Kościele. We Włoszech cieszyli się z każdego jednego człowieka. Przyjechałem do Polski i widzę to samo. O młodych trzeba walczyć, by przyprowadzić ich do Chrystusa - powiedział moderator oazowy.

Przypomniał, że Światowe Dni Młodzieży wyrosły z doświadczenia oazowego. - O tym mówił wiele razy św. Jana Pawła II, który doskonale zdawał sobie sprawę, jak ważne są tak duże spotkania, by młodzi mogli poczuć się we wspólnocie. Oni tego szukają we współczesnym świecie. Obejmując funkcję moderatora otrzymałem zadanie uczestniczenia w sztafecie, a więc przejmuję pałeczkę, czyli doświadczenie moich poprzedników. Ale wiem doskonale, że są nowe znaki czasu i wyzwania, aby młodzi zafascynowali się Chrystusem - mówił gość Radia Plus Radom.

Według ks. Dukielskiego oaza jest dobrą marką. - Młodzi, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, przeżywali nawrócenia, wracają inni, doświadczyli tego, że Bóg nie może dodatkiem w życiu - powiedział duszpasterz.

Marzeniem księdza Dukielskiego jest zorganizowanie jednego turnusu rekolekcyjnego w formie wędrownego obozu. - Mężczyźni potrzebują wyzwań. Niczego nie zakładam, tylko muszę słuchać młodych. Tego uczył nas św. Jan Paweł II - powiedział ks. Dukielski.

Ks. Krzysztof Dukielski urodził się 10 kwietnia 1978 roku w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 2003 roku. Przez rok był wikariuszem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w ZwoleniNastępnie studiował na Regina Apostolorum w Rzymie mariologię i bioetykę. Przez cztery lata był proboszczem parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Poggio Cinolfo we włoskiej Abruzji. Jest diecezjalnym duszpasterzem środowisk ochrony i służby zdrowia.

Z księdzem Krzysztofem Dukielskim rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4