Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Kurator przeciw likwidacji szkoły. Co na to wójt?

Informacje z regionu

Kurator przeciw likwidacji szkoły. Co na to wójt?

16 kwiecień 2019 / Tekst

Mazowiecki Kurator Oświaty wydał negatywną opinię w sprawie zamiaru likwidacji szkoły podstawowej w Gzowicach. - Nie spodziewałem się takiej decyzji, a przynajmniej nie spodziewałem się takiego uzasadnienia jakie jest zawarte w decyzji, bo praktycznie w uzasadnieniu przytaczane są zarzuty, które stawiają osoby, które protestują przeciw likwidacji tej szkoły - powiedział w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Piotr Leśnowolski.

Kurator przeciw likwidacji szkoły. Co na to wójt?
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Wójt zapowiedział zażalenie się na tę opinię do ministra edukacji narodowej. Od postanowienia MEN samorządom nie przysługuje skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego. - Podtrzymuję stanowisko, że funkcjonowanie klasy 3-4-osobowej jest złe ze wszech miar. Pomijam tu już ten wątek finansowy, a przypomnę, że do tej placówki dokładamy ponad 800 tys. zł. Tu nie chodzi o to, żeby likwidować placówki oświatowe, likwidować edukację, bo i takie słyszę opinie, że wójt chce zlikwidować edukację na terenie szkoły. To jest nieprawda. Szkoła w Gzowicach jest tak usytuowana, że dzieci z tamtego środowiska mają do najbliższych placówek nie dalej niż 5 km.

Bodowa kanalizacji

W przyszłym roku ma zakończyć się budowa kanalizacji w etapie II (w miejscowości Antoniówka, Dawidów, Groszowice, Siczki, Wrzosów, Jedlnia-Letnisko w gm. Jedlnia-Letnisko oraz w miejscowości Kieszek gminie Pionki).  - Prace trwają bardzo intensywnie. Termin zakończenia wszystkich prac na etapie w Siczkach to jest koniec czerwca. Natomiast w rejonie Antoniówki i Wrzosowa budujemy kolektor główny z przejściami pod drogą wojewódzką. To jest ten szkielet, do którego będziemy podłączać kolejne ulice i kolejne obszary Antoniówki i Wrzosowa. W tej chwili również kosztorysujemy pewną część kanalizacji we Wrzosowie. Tam chcemy wybudować niewielki odcinek, który rozwiązałby problem mieszkańców, którzy mieszkają w i wokół ośrodka pallotyńskiego, w którym jest bardzo wiele pensjonariuszy - powiedział Piotr Leśnowolski.

Na drogach

Ul. Kolejowa od przejazdu kolejowego do kładki kolejowej zyska nowe oblicze. Dokumentacja inwestycji trafiła już do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Na tym odcinku będzie wybudowana nowa jezdnia, chodnik, odwodnienie i nowe oświetlenie.

Ukończona jest też dokumentacja na budowę ronda na drodze wojewódzkiej 737 przy wyjeździe z Jedlni-Letniska. Poddana ona zostanie teraz weryfikacji. Wkrótce ruszą też prace nad dokumentacją ścieżki rowerowej od wspomnianego ronda do Bramaru.

Wójt Leśnowolski zapowiedział też rychłe rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę drogi wraz z chodnikiem w Sadkowie. Na najbliższej sesji wprowadzone zostanie zaś zadanie - Projekt i budowa chodnika przy ul. Porannej. - Zabezpieczam środki na ten i przyszły rok na wykonanie dokumentacji technicznej i mam nadzieję, że również z tą inwestycją sprawnie uporamy się.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4