Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Leszek Przybytniak: Niewykluczona współpraca PSL i PiS

Informacje z regionu

Leszek Przybytniak: Niewykluczona współpraca PSL i PiS

19 czerwiec 2019 / Tekst

- Nikt tego nie wyklucza, bo nasze sprawy są najważniejsze, ponad podziałami. Jeżeli propozycje PiS będą zgodne z naszymi kierunkami działania, nie wykluczamy takiej możliwości - mówił o potencjalnej współpracy parlamentarnej ludowców z Prawem i Sprawiedliwością radny mazowieckiego sejmiku Leszek Przybytniak, który był dziś gościem "Bilansu Dnia" w Radiu Plus Radom.

Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło o budowie szerokiego bloku chadeckiego. Ostatni jednak blok, w którym uczestniczyło, to Koalicja Europejska. - Jesteśmy w ważnym momencie. Myślę, że pokazaliśmy wszystkim, że jesteśmy gotowi dla Polski działać wspólnie. Na zewnątrz musimy pokazywać jedność działań. To, że wystawiliśmy naszą reprezentację wspólnie z innymi partiami, pokazało, że  jesteśmy gotowi walczyć o Polskę, o polski interes - powiedział o ostatnim aliansie radny PSL. 

Teraz jednak zwornikiem mają być wartości chadeckie. - Od wieków jesteśmy związani z Kościołem - zadeklarował gość "Bilansu Dnia". Leszek Przybytniak nie wyklucza także współpracy parlamentarnej Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości. - Nikt tego nie wyklucza, bo nasze sprawy są najważniejsze, ponad podziałami. Jeżeli propozycje PiS będą zgodne z naszymi kierunkami działania, nie wykluczamy takiej możliwości.

Z radnym Przybytniakiem rozmawialiśmy także o działalności sejmiku. Wczoraj zarząd Mazowsza otrzymał absolutorium i wotum zaufania. - Jest to bardzo ważna decyzja, mówiąca o tym, że woj. mazowieckie jest dobrze zarządzane, że środki, które są pozyskiwane z różnych źródeł, również z podatków państwa, są wydatkowane w sposób prawidłowy, ale jest to zasługa nie tylko marszałka i zarządu, lecz cały mazowiecki samorząd, który podejmuje decyzje, ma tutaj udział - skomentował radny Leszek Przybytniak.

Leszek Przybytniak uważa, że beneficjentem dobrej sytuacji województwa są wszyscy mieszkańcy, także z południowej części Mazowsza. Jeśli chodzi o Radom,  jednym z priorytetów dla radnego Przybytniaka jest wspieranie rozwoju Muzeum Wsi Radomskiej. - Coraz więcej osób przyjeżdża do tego muzeum, bo jest rzeczywiście zasobne i stwarza możliwości zwiedzania. W ubiegłym roku muzeum odwiedziło ponad 60 tys. osób - powiedział Przybytniak.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4