Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Lotnisko szansą także dla gminy Jedlnia-Letnisko

Radio Plus Radom

Lotnisko szansą także dla gminy Jedlnia-Letnisko

14 maj 2019 / Tekst

- Jesteśmy sąsiadami z lotniskiem, więc myślę, że te tereny, które są bezpośrednio przy lotnisku będą mogły być w przyszłości wykorzystane na cele magazynów czy inne cele, związane z obsługą lotniska i to też jest szansa dla właścicieli gruntów w tym miejscu. Chyba wszystkim nam zależy, aby ten projekt się udał - powiedział w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko wójt Piotr Leśnowolski.

Lotnisko szansą także dla gminy Jedlnia-Letnisko
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Wójt Leśnowolski spodziewa się też wzrostu liczby mieszkańców w gminie w związku z budową i uruchomieniem lotniska na Sadkowie. Z drugiej strony mieszkańcy tej części gminy nie muszą obawiać się większych zmian komunikacyjnych. - Jestem zadowolony z informacji, którą słyszałem chyba od pana starosty Waldemara Trelki, że będzie budowana obwodnica, a więc ta droga powiatowa nie będzie przerwana, a przecież kilka lat temu toczyliśmy boje o to, żeby tę obwodnicę wykonać, bo pierwotnie był plan przedłużenia pasa i mieszkańcy tych gruntów z Sadkowa mieli pozostać bez dojazdu do swoich działek.

Ze spodziewanym wzmożonym ruchem w okolicach lotniska wiąże się potrzeba budowy chodnika przy ul. Porannej w Radomiu. Wójt zapewnił w audycji, że trwają prace nad projektem. - Prace idą sprawnie. Niedługo będą pierwsze decyzje odnośnie geometrii drogi, odnośnie uwarunkowań środowiskowych. Jestem przekonany, że sprawnie uda się ten chodnik wybudować - deklaruje Piotr Leśnowolski. Chodnik powstanie na pasie drogi miasta Radomia o długości 850 metrów. 

Włodarza gminy zapytaliśmy także o sygnalizację świetlną na krajowej 12 na skrzyżowaniu z drogą Rajec Szlachecki - Natolin. - Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień po stronie procedur, to mam zapewnienie, że do końca czerwca to skrzyżowanie powinno być już z sygnalizatorami świetlnymi. Jeżdżę tędy bardzo często i obserwuję wzmożony ruch.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4