Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Łukasz Podlewski: a jednak będą podwyżki

Wiadomości z Radomia

Łukasz Podlewski: a jednak będą podwyżki

15 kwiecień 2019 / Tekst

Mówiliśmy o tym od wielu miesięcy, dzisiaj prezes nie wykluczył, że mogą być podwyżki za ciepło - powiedział Łukasz Podlewski, radny PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, podczas której przedstawiono plany inwestycyjne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Głównym celem projektu jest przystosowanie firmy do wymogów wynikających z przepisów unijnych związanych z emisjami gazów i pyłów do powietrza. Radpec planuje to zrealizować do końca grudnia 2022 roku. Środki na te cele mają pochodzić z funduszy własnych, jak również z kredytu komercyjnego. Radpec nie ukrywa, że chce uzyskać środki ze źródeł związanych z programami organizowanymi przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

- Nikt za darmo pieniędzy nam nie da. Każdą pożyczkę trzeba będzie spłacić. A to oznaczać będzie podwyżki za ciepło - powiedział radny Łukasz Podlewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zdjęciu ponad 1,2 mln zł z programu Life, jak również o budownictwie w Radomiu. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą sporządzenia miejscowego planu „Kozia Góra – Północ” obejmującego tereny zlokalizowane w rejonie ulic: Przytyckiej, Kieleckiej, Topiel. Ten obszar zajmuje powierzchnię ok. 30 ha. Niebawem będzie można tan budować domy. Z radnym Łukaszem Podlewskim rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4