Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Marek Jurek: niszczy nas konflikt między PiS a PO

Wiadomości z Radomia

Marek Jurek: niszczy nas konflikt między PiS a PO

17 wrzesień 2018 / Tekst

- Polityka obu wielkich partii, Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, jest skoncentrowana na wzajemnym konflikcie – uważa Marek Jurek, poseł Parlamentu Europejskiego i jeden z liderów Prawicy RP, który był gościem Bilansu Dnia.

Marek Jurek
Marek Jurek

- W momencie, kiedy społeczeństwo zwraca się rządzących z prośbą o podjęcie danej sprawy, to wówczas obie strony sprawdzają, czy leży to w ich interesie – powiedział Marek Jurek. Jako przykład podał sprawę dotyczącą ustawy za życiem. Strona rządowa odwleka prace nad obywatelskim projektem dotyczącym wyeliminowania tzw. przesłanki eugenicznej, za którą podpisało się ponad 850 tys. Polaków.

- Dlatego jedynym rzecznikiem spraw ochrony życia, wychowania w szkole, promocji praw rodziny na forum Europy, jest Prawica Rzeczypospolitej. Dlatego musimy szukać partnerów, którzy poważne traktują opinię katolicką – mówił polityk.

Marek Jurek odniósł się do ostatniego sondażu, który pokazuje, że prawie 33 procent Polaków chce głosować na kandydatów bezpartyjnych. - To świadczy o tym, że mamy dwie rzeczywistości. Polskę realną, obecną w naszych domach, czy kościołach i tę sztuczną, obecną w mediach. Często zapominamy o tym. To Polacy zmieniają Polskę, to Polacy odsunęli od władzy PO. Wielu Polaków chce mieć wybór i nie chce dolewać oliwy do konfliktu między PiS a PO – mówił Marek Jurek.

Naszego gościa spytaliśmy także o decyzję Parlamentu Europejskiego, który przegłosował „zawieszenie” głosu Węgier w Radzie Europejskiej. - Coraz bardziej jest jasne, że o ile może chcieli naszego przyłączenia, to nigdy nie chcieli z nami żadnego zjednoczenia. Ale solidarność europejska istnieje: w obronie Węgier – powiedział Marek Jurek. - Decyzja jest nieważna, bowiem nie policzono głosów wstrzymujących. Można mówić o kryzysie w Parlamencie Europejskim – powiedział Marek Jurek, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4