Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Marsz z hasłem: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci!

Radio Plus Radom

Marsz z hasłem: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci!

06 czerwiec 2019 / Tekst

VIII Radomski Marsz dla Życia i Rodziny już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2019 r., przejdzie ulicami Radomia. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu jest: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci. Zaproszenie na święto rodzin skierowali w "Bilansie Dnia" w czwartek, 6 czerwca nasi goście - Małgorzata Górka oraz ks. Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

Marsz z hasłem: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci!
foto: ks. Jacek Wieczorek/Radio Plus Radom

- Tylko w szczęśliwej rodzinie, rodzinie z tradycjami, o jasnych i trwałych poglądach można wychować szczęśliwe dzieci. Szczęśliwe dzieci to gwarancja szczęśliwego dorosłego człowieka. Jest wiele szczęśliwych rodzin, dla których najważniejsze jest wychowanie dzieci w miłości. Uważają oni, że ważniejsza jest rozmowa, wspólny wyjazd, wyjście do kina, czy niedzielny obiad niż pieniądze dla dziecka. Najważniejsze jest po prostu bycie razem. To więzi tworzą udaną rodzinę. To przecież od rodziny zaczyna się społeczeństwo. Rodzina jest jego najmniejszą, podstawową komórką. Od naszych rodzin zależy istnienie następnego pokolenia i jego jakość. Zatem naprawdę szczęśliwa rodzina to szczęśliwe społeczeństwo. Od nas wszystkich zależy czy będzie ona szczęśliwa - podkreśla Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. - Marsze te są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych, a także okazją do spotkania osób, które wyrażają te same poglądy. Dlatego chcemy, aby za pośrednictwem naszych radomskich mediów z zaproszenia na Marsz skorzystało wiele rodzin, szczególnie z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne, stowarzyszenia, ruchy obrony życia oraz wszyscy, którzy mówią wielkie „tak” dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. Chcemy pokazać, że w szczęśliwej rodzinie wzrastają szczęśliwe dzieci. Rodzina ma być oparciem dla dobrego rozwoju dzieci. Szczególnie gdy pomagają im w tym dziadkowie przekazując im wiele wartości tworząc rodziny wielopokoleniowe. Niech to będzie wielkie święto naszych rodzin, pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Będzie to marsz o charakterze rodzinnym, bez akcentów politycznych, bez agresji i zbędnych emocji - mówi ks. Sławomir Adamczyk diecezjalny duszpasterz rodzin.

 

Program Marszu:

15.00 – Msza św. w kościele św. Jana, ul. Rwańska,

16.00 – Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską, Żeromskiego,

17.00 – Finał Marszu na Placu Konstytucji 3 Maja i atrakcje dla dzieci, zabawy i konkursy rodzinne,

17.30 – Koncert zespołu "Jak najbardziej",

18.30 – Ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego i wręczenie nagród laureatom,

19.00 –Zakończenie.

Patronat honorowy Marszu:

Bp Henryk Tomasik – Biskup Radomski, Kinga Bogusz - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Marek Jurek – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Patronat medialny: Radio Plus Radom, Ave Gość Radomski, Portal Diecezji Radomskiej.

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu 2019 r.: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana w Radomiu, Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Radomskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Ruch Światło Życie - Domowy Kościół, Prawica Rzeczpospolitej, Radomskie Rady Rycerzy Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie Solidarność Polskich Rodzin, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Szkoła Nowej Ewangelizacji Świętego Dobrego Łotra.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4