Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Marszałek Adam Struzik gościem BILANSU DNIA

Radio Plus Radom

Marszałek Adam Struzik gościem BILANSU DNIA

13 luty 2018 / Tekst

Gościem "Bilansu Dnia" był marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Rozmawialiśmy m.in. o włączeniu Mazowsza do Programu Polska Wschodnia, realnym wpływie podziału statystycznego województwa, a także planach Polskiego Stronnictwa Ludowego na wybory samorządowe.

fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Marszałek Adam Struzik zapowiedział, że chce włączenia części województwa mazowieckiego do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. To szansa na dodatkowe środki m.in. dla regionu radomskiego, przysuskiego, szydłowieckiego, lipskiego, czy zwoleńskiego.

- Zabiegaliśmy o to do tej pory, ale nie było argumentów. Nasze wskaźniki były uśrednione i mówiono nam w Brukseli i poprzednie rządy polskie "wy jesteście zamożni, bogaci i nie możecie z tego programu korzystać". Teraz myślę, że mamy argumenty. Mamy bardzo precyzyjnie policzony Produkt Krajowy Brutto na głowę mieszkańca nie tylko na poziomie regionu mazowieckiego, ale nawet poszczególnych powiatów. Stąd będziemy mieli argumenty dla Unii Europejskiej i dla naszego rządu, żeby ten obszar objąć wsparciem unijnym - tłumaczy marszałek Struzik.

Adam Struzik, jako wiceprezes PSL, przedstawił także plan ludowców na najbliższe wybory samorządowe.

- Jesli chodzi o poziom sejmików samorządowych, to tutaj idziemy pod własną marką - jako Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podobnie w zdecydowanej większości powiatów. Jeśli chodzi o wójtów, burmistrzów i prezydentów, to tutaj jesteśmy bardzo otwarci na tak zwane środowiska samorządowe, czyli często bezpartyjnych samorządowców, którzy do tej pory się sprawdzili. Będziemy starali się ich popierać - dodaje Adam Struzik.

Z Adamem Struzikiem rozmawialiśmy też o tym, kiedy Mazowsze zacznie realnie odczuwać skutki podziału statystycznego, o pieniądzach na remonty i konserwację zabytków, a także wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego dla kultury etnicznej.

Z marszałkiem Adamem Struzikiem rozmawiał Michał Kaczor:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4