Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Marszałek Karczewski apeluje o wsparcie dla Syrii

Radio Plus Radom

Marszałek Karczewski apeluje o wsparcie dla Syrii

29 kwiecień 2019 / Tekst

Pomagamy i jesteśmy z tego dumni - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się do pomocy, jaką Caritas Polska kieruje do rodzin w Syrii, gdzie od 8 lat toczy się konflikt zbrojny. Polityk przyznał też, że był wstrząśnięty zamachami terrorystycznymi na Sri Lance.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Jestem dumny ze skali pomocy kierowanej do Syrii. Jestem w stałym kontakcie z Caritas, również z diecezjalnymi oddziałami. Syryjczycy potrzebują naszego wsparcia. Zachęcam Polaków do wsparcia tych działań - powiedział gość Radia Plus Radom.

Polityk przyznał też, że był wstrząśnięty zamachami terrorystycznymi na Sri Lance. - To była Wielkanoc. To był wstrząs. Jedyne co mogłem zrobić, to odmówienie modlitwy w kościele w intencji zabitych i rannych - powiedział Stanisław Karczewski.

Przypomnijmy, że od ponad 2 lat Caritas Polska wspiera program pomocowy „Rodzina Rodzinie”. Objęto nim ponad 9 tys. syryjskich rodzin na łączną kwotę ponad 50 mln złotych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zawieszonym strajku nauczycieli. - Cieszę się, że odbędą się matury. Cieszę się także, że prezydent Polski podpisał ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty, która "uratowała" ok. 15 tys. maturzystów w Polsce. Nowelizacja zakłada, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, będzie mógł o tym zdecydować dyrektor szkoły, a w szczególnych wypadkach nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący - powiedział marszałek Senatu.

Opinia publiczna w ostatnim czasie nie miała litości dla słów Stanisława Karczewskiego o tym, że pracował, pracuje i będzie pracował dla idei. W podobny sposób odniósł się w październiku 2017 roku do protestu głodowego lekarzy. - Za te słowa zostałem mocno zhejtowany i skrytykowany. Ale słowa te zostały wyjęte z kontekstu. W pierwszej części mówiłem, że cenię pracę nauczycieli, że powinni więcej zarabiać, że to także etos i powołanie nauczycieli, również dla idei - powiedział marszałek Karczewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o wyborach do Parlamentu Europejskiego, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dniu Flagi. Z marszałkiem Stanisławem Karczewskim rozmawiał Radosław Mizera.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4