Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Marszałek Karczewski: szpitale powiatowe mogą liczyć na rządowe wsparcie

Pielgrzymka Radomska

Marszałek Karczewski: szpitale powiatowe mogą liczyć na rządowe wsparcie

04 marzec 2019 / Tekst

Będziemy zwiększać finansowanie niektórych oddziałów szpitalnych w powiatach - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który był gościem Radia Plus Radom. Lecznice w regionie radomskim przeżywają problemy. Dotyczy to Kozieniec i Nowego Miasta nad Pilicą. Tam placówkę czeka przekształcenie. Niewykluczone, że będzie to związane z likwidacją jednego bądź więcej oddziałów.

- Kilka dni temu rozmawiałem z ministrem Łukaszem Szumowskim. Będziemy wzmacniać szpitale powiatowe. Będzie też zwiększenie finansowania świadczeń oddziałów, które są potrzebne w powiatowych szpitalach. Chodzi o izbę przyjęć, oddziały wewnętrzne czy chirurgiczne. System opieki zdrowotnej trzeba zmieniać biorąc pod uwagę mapę zachorowań, potrzeb. Rozumiem organizatorów służby zdrowia w powiatach, że szukają nowych form rozwiązania problemu. Jeśli trzeba gdzieś zlikwidować oddział, by utworzyć inne, to ja będę popierał takie inicjatywy - mówił gość Radosława Mizery.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o wypowiedzi bpa Andrzeja Czai. Przewodniczący Komisji Nauki Wiary w polskim Episkopacie powiedział, że nadszedł czas, by Kościół odegrał rolę "mediatora wśród okładających się stron". Ostrzegał też, że pogłębiające się podziały osłabiają społeczeństwo, Kościół i Polskę.

- Mam wielki szacunek dla księdza biskupa, czuje się też człowiekiem Kościoła. Ale nie ma takiej potrzeby, by Kościół podejmował się mediacji między politykami. Owszem, jest potrzeba refleksji ze strony nas polityków. Spór polityczny jest potrzebny, o ile jest prowadzony w ramach kultury politycznej. Politycy będą sami dojrzewali do takiej postawy. Nie uważam, że obecny spór pogłębia podziały wśród Polaków. Spotykam się z ludźmi o różnych poglądach, trzeba tylko szanować się wzajemnie, dyskutować, przekonywać do swoich racji - powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałka Senatu zapytaliśmy także o planowany strajk nauczycieli. - Mają prawo do strajku. Rozumiem ich oczekiwania, ale oczekuję od nich dialogu i rozmowy. Minister Zalewska ma ofertę dla nauczycieli. Mam nadzieję, że rozmowy zakończą się dobrym rozwiązaniem - powiedział gość Bilansu Dnia.

Czy będzie Pan popierał Adama Bielana czy Zbigniewa Kuźmiuka w wyborach do Parlamentu Europejskiego? - pytaliśmy dalej naszego gościa. - Będę popierał całą listę, nie tylko Adama Bielana, Zbigniewa Kuźmiuka czy Annę Kwieceń. Będę ich wszystkich mocno wspierał. Nie jesteśmy dla poszczególnych polityków, ale dla wszystkich Polaków - deklaruje Stanisław Karczewski:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4