Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Miłosierni Miłosierdzia dostąpią

Radio Plus Radom

Miłosierni Miłosierdzia dostąpią

25 kwiecień 2019 / Tekst

W dniach 28 kwietnia - 5 maja Kościół w Polsce będzie przeżywał 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas powiedział, że druga Niedziela Okresu Wielkanocnego jest świętem Caritas w Polsce. - W tym dniu w parafii Krzyża Św. w Kozienicach będziemy gościć pracowników Caritas Polska, którzy posługiwali w Syrii w Aleppo. Będzie to okazja do dania świadectwa oraz podzielenia się doświadczeniem z pomocy w Aleppo. Będziemy też zbierać pieniądze do puszek na program Rodzina Rodzinie, który łacznie udzielił pomocy w wysokości 46 milionów zł dla 9 tys. rodzin. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wiernymi świadkami trudu wojny i braterskiej solidarności - powiedział ks. Kowalski.

- Z wielkim szacunkiem chciałbym przy okazji wyrazić wdzięczność za każdy gest wyciągniętej dłoni do potrzebującego. Dziękujemy pracownikom, księżom, opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas oraz całej rzeszy wolontariuszy za namacalne ślady dobroci i świętości. Dziękujemy opiekunom i wolontariuszom 74 Szkolnych Kół Caritas i 107 Parafialnych Zespołów Caritas. Łącznie w diecezji posługuje ok. 3500 wolontariuszy - dodaje ks. Robert Kowalski.

Ks. Kowalski poinformował, że Caritas Diecezji Radomskiej nabyła ostatnio kolejne 35 łóżek i 5 koncentratorów tlenu. - Środki pochodzą m.in. z akcji 1%. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy już przekazali 1% a niezdecydowanych prosimy o wsparcie - powiedział ks. Kowalski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4