Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Minister Skurkiewicz: ściema na polityczne potrzeby

Informacje z regionu

Minister Skurkiewicz: ściema na polityczne potrzeby

26 marzec 2018 / Tekst

To zwykła ściema w roku wyborczym – tak Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej komentuje zamieszanie wokół obchodów strażackich na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Zarząd Krajowy Ochotniczych Straży Pożarnych chciał je zorganizować 4 maja, ale nie wyraził na to zgody wojewoda mazowiecki. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o nowym możliwym kontrakcie dla Fabryki Broni w Radomiu, budowie siedziby PZG w Radomiu oraz o zbliżających się wyborach samorządowych.

Wojciech Skurkiewicz
Wojciech Skurkiewicz

- Ściema na pożytek polityczny w kontekście wyborów samorządowych. Polskie Stronnictwo Ludowe wciąż próbuje coś ugrać. Obchody odbędą się 5 maja. Ta propozycja była znana od wielu miesięcy. Jeśli działacze PSL mówić coś innego, to znaczy, że toczy się tutaj gra polityczna. Nie powinna mieć miejsca. To skandaliczne zachowanie PSL. Święto strażackie odbędzie się 5 maja – mówił Wojciech Skurkiewicz.

Fabryka Broni w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Nigerią. - To jest ważne dla naszej firmy, że nie tylko bazuje na kontraktach dla MON, ale szuka współpracy z innymi krajami. To może skutkować wielomilionowymi dochodami dla przedsiębiorstwa – ocenił gość Bilansu Dnia.

Z Wojciechem Skurkiewicza podsumowaliśmy pierwsze 50 dni pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Jestem zaskoczony, że tyle czasu już minęło. Nie był on stracony. Prowadzimy rozmowy na temat budowy Muzeum Wojska Polskiego. To gigantyczna inwestycja sięgająca ponad 300 mln złotych – powiedział Skurkiewicz.

Wiceminister obrony narodowej zapewnił, że w Radomiu zostanie wybudowana nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Nie ma żadnych planów, by coś w tym zakresie się zmieniło. Rozwijamy Centrum Usług Wspólnych. Czekamy na decyzje nowego zarządu PGZ – poinformował Skurkiewicz. Dodał, że wszelkie środki z tytułu podatku są kierowane do Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Z wiceministrem obrony narodowej Wojciechem Skurkiewiczem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4