Patron dnia: 17 lutego - Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Nie ma atmosfery do rozmów

Radio Plus Radom

Nie ma atmosfery do rozmów

08 luty 2018 / Tekst

- Na pewno nie będzie to chudy rok dla radomian. Większość wydatków zaplanowanych przez prezydenta została, w niektórych pozycjach nawet zwiększyliśmy jeszcze kwoty – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz przewodnicząca klubu „Radni Bezpartyjni”, która w czwartek, 8 lutego była gościem „Bilansu Dnia”.

Nie ma atmosfery do rozmów
foto: Radosław Mizera

Radna rady miejskiej przekonywała, że rozwój miasta nie jest zagrożony, poszczególne inwestycje również nie. - Środki na sport są nawet wyższe niż te przeznaczone przez prezydenta. Kluby sportowe nie ucierpią, ale wiele zależy od prezydenta Radomia – przekonuje Katarzyna Pastuszka–Chrobotowicz. Dodaje, że kwota przeznaczona na dożywianie nie musi być ostateczną. – Jeśli będzie taka potrzeba będziemy to weryfikować. Jednak pamiętajmy nie wszystkie dzieci z tego korzystają. A po drugie jeżeli tych środków zabraknie jesteśmy po to, by tę kwotę zwiększyć – przekonuje radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

W rozmowie z nami poinformowała, że radni opozycji zgłosili pomysł budowy w Radomiu nowoczesnego Zespołu Szkół Specjalnych. - Jest taka potrzeba, to wynika rozmów, które prowadzimy z rodzicami. W Radomiu takiej placówki nie ma. Te co są nie spełniają aż takich standardów. Niestety dziś podczas rozmów nie było zbyt wielkiego zainteresowania władz miasta budową takiej placówki. Zabrakło pozytywnej atmosfery do rozmów, dobrych warunków do rozmów. Jedynie cieszę się z rozmowy z wiceprezydentem Karolem Semikiem i panią dyrektor wydziału Anną Ostrowską, ponieważ oni dają nadzieję, że ten projekt w tym roku będzie przygotowany – dodaje gość „Bilansu Dnia”.

Naszego gościa pytaliśmy także o Radomski Program Drogowy. W budżecie z 68 znalazło się jedynie 17 ulic. – Niefortunnie się stało, że tych ulic jest tylko 17. Ale będziemy to weryfikować i na pewno będziemy się strać, by wszystkie ulice wyremontować. Chcemy, by prezydent przedstawił informacje na temat stanu tych ulic, czy ile tam znajduje się domów – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Naszego gościa pytaliśmy także o plany jeżeli chodzi o jesienne wybory samorządowe? - Posłuchajcie całej rozmowy...

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Och, życie kocham cię nad życie”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 47
ONICO Warszawa 17 38
Jastrzębski Węgiel 17 37
Cerrad Czarni Radom 18 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 17 24
GKS Katowice 18 24
Indykpol AZS Olsztyn 18 22
Trefl Gdańsk 15 20
Asseco Resovia Rzeszów 17 20
Cuprum Lubin 17 17
Chemik Bydgoszcz 18 16
MKS Będzin 18 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4