Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 14 grudnia - św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 95%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 14 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Od festiwalu do festiwalu

Radio Plus Radom

Od festiwalu do festiwalu

11 lipiec 2018 / Tekst

Muzykowanie na targu, inscenizacja oczepin i liczne warsztaty – to główne atrakcje tegorocznej edycji festiwalu Opoczno Stolicą Oberka. W festiwalowej audycji mówimy też o kolejnym dużym wydarzeniu organizowanym przez Gminę Opoczno.

Od festiwalu do festiwalu
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Tegoroczny festiwal Opoczno Stolicą Oberka to kilka warsztatów skierowanych zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych. To również muzykowanie na targu, które otworzyło główne festiwalowe imprezy. Ich kulminacją była inscenizacja opoczyńskiego obrzędu weselnego. Tym razem przed domem kultury publiczność mogła obejrzeć oczepiny. - By obejrzeć inscenizację, przyszło wielu opocznian. Wielu też wzięło udział w potańcówce zorganizowanej po inscenizacji - podkreśla Mariola Saternus z promocji opoczyńskiego urzędu i dodaje, że tegoroczny festiwal podobał się mieszkańcom. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty w Niebowie. Organizatorzy zwiększyli nawet z dwóch do trzech ilość spotkań w skansenie, tak by z warsztatów rękodzieła mogło skorzystać więcej młodych ludzi.

Festiwal odbył się dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury. Finansowe wsparcie pozwoliło po raz kolejny zorganizować cały cykl festiwalowych imprez. - Mamy takie sygnały, że o oberku opoczyńskim słychać już w całej Polsce, dlatego chcielibyśmy kontynuować organizację tego festiwalu również w kolejnych latach - podkreśla Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta. Zaznacza, że folklor, ale także dziedzictwo ceramiczne to dwa filary bardzo ważne dla Opoczna. Dlatego też samorząd przygotowuje się do organizacji kolejnego dużego wydarzenia. W dniach 10 – 12 sierpnia odbędzie się w Opocznie Festiwal Płytki Ceramicznej. Na wydarzenie dofinansowane z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego składają się liczne wystawy, konferencja, jarmark ceramiczny oraz wieczorne koncerty. Wśród gwiazd wystąpią m.in. Szymon Wydra&Carpe Diem oraz Natalia Nykiel.

Posłuchaj całej festiwalowej audycji:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 95%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 14 Gru 2018

  0°C -2°C

 • 15 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA