Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Odchodzą z Solidarności

Radio Plus Radom

Odchodzą z Solidarności

09 kwiecień 2019 / Tekst

Ponad 20 działaczy w regionie radomskim odeszło z oświatowej "Solidarności". To pokłosie niedzielnego porozumienia związku z rządem. Oświatowa "Solidarność" w naszym regionie liczy ok. 1200 członków.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Nie możemy mówić o żadnym buncie. Nie możemy zabronić ludziom w dążeniu do poprawy ich bytu. Podpisane porozumienie można krytykować. Każdy ma do tego prawo. Tak, dochodzą do nas sygnały, że niektóre osoby rezygnują z członkostwa w Solidarności. Ale proszę spojrzeć - wywalczyliśmy 15 procentową waloryzację wynagrodzeń w tym roku - mówił Zdzisław Maszkiewicz.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o wynagrodzeniach dla pracowników budżetówki. - Trzeba to wreszcie zrobić. Nie można dzielić pracowników na lepszych i gorszych. Jeśli będzie trzeba, będziemy protestować - powiedział Maszkiewicz.

Zdzisław Maszkiewicz jest zadowolony z tego, że od przyszłego roku markety będą zamknięte w każdą niedzielę. - Najbardziej ten pomysł krytykuje prasa w Polsce. Mówię o mediach, których właściciele są na Zachodzie. Przecież Polacy są zadowoleni z tego, że nie muszą pracować w niedzielę - powiedział związkowiec.

Zdzisław Maszkiewicz przypomniał, że wciąż jest aktualna sprawa budowy domu weterana dla osób, które poniosły największe straty w wyniku represji po radomskich wydarzeniach. - Ci ludzie przeszli przez "ścieżki zdrowia", często są w katastrofalnej sytuacji finansowej. Wielu dotknęło dosłownie bruku, nie miało środków na utrzymanie i na chleb. Do dziś żyje wiele osób poniżej minimum socjalnego. Dzisiaj likwidowane są gimnazja. Może warto jeden taki obiekt dostosować na dom weterana - mówił Zdzisław Maszkiewicz, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4