Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Patriotycznie i sportowo

Radio Plus Radom

Patriotycznie i sportowo

07 maj 2018 / Tekst

W kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali przypominamy o uroczystościach zakończonych przy szańcu Hubala w Anielinie, lekkoatletycznym mityngu olimpiad specjalnych w Spale i trzeciomajowych obchodach w Opocznie.

W Anielinie zakończyły się obchody Dnia Pamięci o Majorze Hubalu. Przy szańcu – miejscu śmierci Henryka Dobrzańskiego od lat odbywają się patriotyczne uroczystości. Powiat Opoczyński organizuje je po to, by uczcić wielkiego patriotę, podkreśla starosta Józef Róg.

Podobnie jak w poprzednich latach uroczystość otworzyła polowa msza święta. W czasie homilii ks. Jerzy Cedrowski zwracał uwagę na potrzebę przekazywania pamięci o Hubalu młodemu pokoleniu.

W czasie uroczystości nie zabrakło apelu pamięci i salwy honorowej. Patronat nad uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda. List od głowy państwa odczytał w Anielinie poseł Robert Telus.

W obchodach upamiętniających 78. rocznicę śmierci Henryka Dobrzańskiego jak co roku wzięły udział osoby z różnych stron kraju, dla których postać Hubala ciągle jest bardzo ważna.

Patriotyczne uroczystości przy szańcu Hubala wspólnie z opoczyńskim starostwem zorganizowały Lasy Państwowe i Gmina Poświętne.

 

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się Łódzki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W rywalizacji sportowej wzięło udział blisko 100 sportowców, wyjaśnia wicestarosta Marcin Baranowski.

Jak zapewnia wicestarosta, zorganizowany w Spale mityng to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia tego typu impreza przeprowadzona przez Powiat Opoczyński.

 

W Opocznie zakończyły się uroczystości upamiętniające 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po mszy świętej odprawionej w opoczyńskiej kolegiacie uczestnicy obchodów zebrali się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, gdzie o genezie i znaczeniu Konstytucji 3 maja mówiła do zebranych Maria Barbara Chomicz, przewodnicząca Rady Powiaty Opoczyńskiego.

Podczas obchodów nie zabrakło apelu pamięci i salwy honorowej. Jak co roku w trzeciomajowych uroczystościach licznie wzięli udział opocznianie.

Dopełnieniem uroczystości było składanie wiązanek pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4