Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Paweł Wojtunik, były szef CBA - gościem "Bilansu Dnia"

Radio Plus Radom

Paweł Wojtunik, były szef CBA - gościem "Bilansu Dnia"

09 maj 2019 / Tekst

- Jest mi przykro, z powodu takiego wykorzystywania wizerunku Matki Bożej, ale jest mi też przykro, że polskie służby i państwo nie potrafią sobie rodzić w sposób jasny i przejrzysty w tego typu sytuacjach - mówił Paweł Wojtunik, były szef CBA, kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego na Mazowszu. Z kandydatem do Parlamentu Europejskiego rozmawialiśmy, w czwartek 9 maja – w Dzień Unii Europejskiej.

Paweł Wojtunik, były szef CBA - gościem "Bilansu Dnia"
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Gość „Bilansu Dnia” komentował wydarzenia dotyczące rozklejania obrazów Matki Bożej na toaletach w Płocku. Pytaliśmy, co się stało, że uderza się w najcenniejszy skarb dla nas, ludzi wierzących? - Wyrastam z tego środowiska, wielokrotnie z żoną pielgrzymowałem na Jasną Górę i ta sytuacja powinna podlegać ocenie prawno-karnej i mam nadzieję, że taka ocena zostanie przeprowadzona, i ocenie od strony etycznej, religijnej, czy moralnej, ja nigdy nie rozkleiłbym wizerunku Matki Boskiej – mówił Paweł Wojtunik, który skrytykował działanie policji podczas zatrzymania Elżbiety Podleśnej. - To zdarzenie i to co działo się po, to jest efekt pewnego zaostrzenia soporu, nie tylko politycznego, ale także społecznego. I politycy sami tego typu demony wywołują, a są one szkodliwe. Działanie z zatrzymaniem o 6 rano i przeszukaniem, było szkodliwe dla wizerunku państwo i uważam, że reakcja służb była nieproporcjonalna. A mówię to jako doświadczony policjant, to nie było konieczne, to wywołało burzę agresywnych komentarzy, a i tak jesteśmy już dość mocno pokłóceni – przekonywał nasz gość.

Pytaliśmy także m.in. o to, czy wpisać do Konstytucji przynależność Polski do UE? Czy wprowadzić Euro w Polsce? Czy Radom powinien stać się miastem wojewódzkim? Czy lotnisko to inwestycja, która wzmocni nasz region? Posłuchaj całej rozmowy....

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4