Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/PKS-em ze Starej Błotnicy do Radomia?

Wiadomości z Radomia

PKS-em ze Starej Błotnicy do Radomia?

12 czerwiec 2019 / Tekst

 Stara Błotnica nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego z Radomiem. Wójt Marcin Kozdrach chce to zmienić, a pomocą ma być rządowy program "PKS w każdej gminie".

PKS-em ze Starej Błotnicy do Radomia?
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

- Jest to dla nas bardzo duża szansa i duża nadzieja. Chcielibyśmy, żeby był utrzymany kurs Stara Błotnica - Białobrzegi. Chcielibyśmy również reaktywować kurs Stara Błotnica - Radom. Dużo młodzieży chodzi i chce pójść do radomskich szkół. Gdyby było dofinansowanie, na pewno byłoby to korzystne dla nas - powiedział w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom wójt Marcin Kozdrach.

O nowe połączenie gmina podejmie starania, tymczasem ostatnio samorząd pozyskał 250 tys. zł z ministerstwa sportu i turystyki na Otwarte Strefy Aktywności. Nowe miejsca rekreacji powstaną jeszcze w tym roku w Pągowcu, Żabiej Woli, Starym Kobylniku, Starym Kadłubku i Starym Kadłubie. Ponadto cztery, czyli wszystkie szkoły podstawowe otrzymały po 14 tys. zł na tablice interaktywne. To 80% dofinansowania.

Gmina pozyskał również środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie azbestu, a eternitu jest całkiem sporo na terenie gminy. Zainteresowanie zgłosiło już 100 gospodarstw domowych. Gmina będzie ubiegać się o kolejne dofinansowanie.

Z wójtem Marcinem Kozdrachem rozmawialiśmy także o zbliżającej się sesji absolutoryjnej, o przyszłości szkoły w Kaszowie, najważniejszych inwestycjach tego roku. Wójt zaprosił także na Festiwal Kapel i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4