Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Bardzo pochmurno

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 19.31 km/h

 • 22 Paź 2018

  Chwilowe opady deszczu 11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  Opady 7°C 4°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Plany inwestycyjne w gminie Gózd

Radio Plus Radom

Plany inwestycyjne w gminie Gózd

27 listopad 2017 / Tekst

Dochody budżetowe przekroczą 38 mln 260 tys. zł. Wydatki natomiast to ponad 40 mln 460 tys. zł. Gmina Gózd wyda ok. 4 mln 160 tys. zł na inwestycje.

- Na pewno będziemy robić ul. Szkolną w Małęczynie. To będzie dofinansowanie wojewody z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Będziemy realizowali też przebudowę drogi w Budach Niemianowskich w kierunku gminy Jedlnia-Letnisko, również drogi w miejscowości Kuczki-Wieś. Będziemy chcieli też wykonać drugi etap przebudowy drogi z Kłonowa do miejscowości Kuczki-Wieś - powiedział nam wójt Paweł Dziewit. Urząd ma przygotowaną dokumentację także na inne drogi. Realizacja zależy od możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.

Ponad 100 tys. zł przeznaczonych zostanie na oświetlenie. - Będziemy chcieli doświetlić ul. Osiedlową, Szkolną, Północną w Goździe. Będziemy chcieli zrobić oświetlenie ul. Kościelnej od dwunastki do kościoła oraz w Klwatce Królewskiej - wylicza wójt gminy Gózd.

Kolejne ważne inwestycje dotyczą kanalizacji. Podpisane zostały już umowy na 120 przydomowych oczyszczalni ścieków. Wykonawca rozpoczyna realizację. - Kończymy projekt na kanalizację w Klwatce Królewskiej. Mamy już podpisaną umowę na wykonanie projektu kanalizacji w Niemianowicach i Kuczkach. Mamy już gotowy projekt dla miejscowości Drożanki - informuje Paweł Dziewit.

Najważniejszym zadaniem oświatowym będzie budowa sali gimnastycznej przy szkole w Klwatce Królewskiej. Jest już dokumentacja. Potrzebne jest teraz pozwolenie na budowę. Gmina będzie chciała pozyskać na ten cel pieniądze z ministerstwa sportu. W tej samej szkole zaadaptowane mają być kolejne pomieszczenia na sale lekcyjne. - Chcemy wyremontować również boisko przy Zespole Szkół w Goździe, jak też złożyć wniosek o budowę boiska w Drożankach i o zagospodarowanie placu po dawnej szkole w Kłonówku - kontynuuje wójt gminy Gózd.

Wójt zapowiedział też w rozmowie z Radiem Plus Radom, że najprawdopodobniej w przyszłym roku mieszkańcy gminy będą mogli płacić w urzędzie także "plasitkowym pieniądzem". Pojawić ma się tam bowiem terminal płatniczy.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 19.31 km/h

 • 22 Paź 2018

  11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  7°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4