Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Plany inwestycyjne w gminie Gózd

Radio Plus Radom

Plany inwestycyjne w gminie Gózd

27 listopad 2017 / Tekst

Dochody budżetowe przekroczą 38 mln 260 tys. zł. Wydatki natomiast to ponad 40 mln 460 tys. zł. Gmina Gózd wyda ok. 4 mln 160 tys. zł na inwestycje.

- Na pewno będziemy robić ul. Szkolną w Małęczynie. To będzie dofinansowanie wojewody z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Będziemy realizowali też przebudowę drogi w Budach Niemianowskich w kierunku gminy Jedlnia-Letnisko, również drogi w miejscowości Kuczki-Wieś. Będziemy chcieli też wykonać drugi etap przebudowy drogi z Kłonowa do miejscowości Kuczki-Wieś - powiedział nam wójt Paweł Dziewit. Urząd ma przygotowaną dokumentację także na inne drogi. Realizacja zależy od możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.

Ponad 100 tys. zł przeznaczonych zostanie na oświetlenie. - Będziemy chcieli doświetlić ul. Osiedlową, Szkolną, Północną w Goździe. Będziemy chcieli zrobić oświetlenie ul. Kościelnej od dwunastki do kościoła oraz w Klwatce Królewskiej - wylicza wójt gminy Gózd.

Kolejne ważne inwestycje dotyczą kanalizacji. Podpisane zostały już umowy na 120 przydomowych oczyszczalni ścieków. Wykonawca rozpoczyna realizację. - Kończymy projekt na kanalizację w Klwatce Królewskiej. Mamy już podpisaną umowę na wykonanie projektu kanalizacji w Niemianowicach i Kuczkach. Mamy już gotowy projekt dla miejscowości Drożanki - informuje Paweł Dziewit.

Najważniejszym zadaniem oświatowym będzie budowa sali gimnastycznej przy szkole w Klwatce Królewskiej. Jest już dokumentacja. Potrzebne jest teraz pozwolenie na budowę. Gmina będzie chciała pozyskać na ten cel pieniądze z ministerstwa sportu. W tej samej szkole zaadaptowane mają być kolejne pomieszczenia na sale lekcyjne. - Chcemy wyremontować również boisko przy Zespole Szkół w Goździe, jak też złożyć wniosek o budowę boiska w Drożankach i o zagospodarowanie placu po dawnej szkole w Kłonówku - kontynuuje wójt gminy Gózd.

Wójt zapowiedział też w rozmowie z Radiem Plus Radom, że najprawdopodobniej w przyszłym roku mieszkańcy gminy będą mogli płacić w urzędzie także "plasitkowym pieniądzem". Pojawić ma się tam bowiem terminal płatniczy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4