Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

2°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 13 Gru 2017

    Bardzo pochmurno 3°C -1°C

  • 14 Gru 2017

    Chwilowe opady deszczu 5°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Plany inwestycyjne w gminie Gózd

Radio Plus Radom

Plany inwestycyjne w gminie Gózd

27 listopad 2017 / Tekst

Dochody budżetowe przekroczą 38 mln 260 tys. zł. Wydatki natomiast to ponad 40 mln 460 tys. zł. Gmina Gózd wyda ok. 4 mln 160 tys. zł na inwestycje.

- Na pewno będziemy robić ul. Szkolną w Małęczynie. To będzie dofinansowanie wojewody z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Będziemy realizowali też przebudowę drogi w Budach Niemianowskich w kierunku gminy Jedlnia-Letnisko, również drogi w miejscowości Kuczki-Wieś. Będziemy chcieli też wykonać drugi etap przebudowy drogi z Kłonowa do miejscowości Kuczki-Wieś - powiedział nam wójt Paweł Dziewit. Urząd ma przygotowaną dokumentację także na inne drogi. Realizacja zależy od możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.

Ponad 100 tys. zł przeznaczonych zostanie na oświetlenie. - Będziemy chcieli doświetlić ul. Osiedlową, Szkolną, Północną w Goździe. Będziemy chcieli zrobić oświetlenie ul. Kościelnej od dwunastki do kościoła oraz w Klwatce Królewskiej - wylicza wójt gminy Gózd.

Kolejne ważne inwestycje dotyczą kanalizacji. Podpisane zostały już umowy na 120 przydomowych oczyszczalni ścieków. Wykonawca rozpoczyna realizację. - Kończymy projekt na kanalizację w Klwatce Królewskiej. Mamy już podpisaną umowę na wykonanie projektu kanalizacji w Niemianowicach i Kuczkach. Mamy już gotowy projekt dla miejscowości Drożanki - informuje Paweł Dziewit.

Najważniejszym zadaniem oświatowym będzie budowa sali gimnastycznej przy szkole w Klwatce Królewskiej. Jest już dokumentacja. Potrzebne jest teraz pozwolenie na budowę. Gmina będzie chciała pozyskać na ten cel pieniądze z ministerstwa sportu. W tej samej szkole zaadaptowane mają być kolejne pomieszczenia na sale lekcyjne. - Chcemy wyremontować również boisko przy Zespole Szkół w Goździe, jak też złożyć wniosek o budowę boiska w Drożankach i o zagospodarowanie placu po dawnej szkole w Kłonówku - kontynuuje wójt gminy Gózd.

Wójt zapowiedział też w rozmowie z Radiem Plus Radom, że najprawdopodobniej w przyszłym roku mieszkańcy gminy będą mogli płacić w urzędzie także "plasitkowym pieniądzem". Pojawić ma się tam bowiem terminal płatniczy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Przeżyłam z tobą tyle lat"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 37
PGE Skra Bełchatów 13 33
Trefl Gdańsk 13 26
Jastrzębski Węgiel 13 24
ONICO Warszawa 12 22
Indykpol AZS Olsztyn 12 22
Espadon Szczecin 13 21
Asseco Resovia Rzeszów 12 20
Cuprum Lubin 13 19
GKS Katowice 12 17
Cerrad Czarni Radom 13 15
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 14
MKS Będzin 13 12
Łuczniczka Bydgoszcz 11 10
BBTS Bielsko-Biała 13 7
Dafi Społem Kielce 13 6

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA