Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Po pracy na rehabilitację

Informacje z regionu

Po pracy na rehabilitację

16 październik 2017 / Tekst

Mieszkańcy gminy Gózd mają problem z rehabilitacją. Świadczenie jest realizowane w godzinach pracy zawodowej większości zainteresowanych. Wkrótce to się zmieni. Ośrodek zdrowia w Goździe podpisał 5-letni kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na fizjoterapią ambulatoryjną.

 

Po pracy na rehabilitację
fot. Radio Plus Radom

- Kontrakt ten zapewni ośrodkowi większe możliwości finansowe niż poprzednia. Będzie większa dostępność usług w zakresie fizjoterapii. Z tego co wiemy, z końcem października ma być zatrudniony kolejny fizjoterapeuta. Poradnia będzie czynna od godz. 8 do 18 - powiedział w audycji Gmina Gózd na Fali w Radiu Plus Radom wójt gminy Gózd Paweł Dziewit.

Sześć szkół z gminy Gózd skorzysta z rządowego programu "Aktywna tablica". Do szkół trafią: tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe. Każda placówka otrzyma po 14 tys. zł, czyli maksymalną kwotę dofinansowania.

Trwają inwestycje na froncie drogowym. W piątek 13 października odebrana została droga w Kłonowie. Odcinek ten mierzy ok. 900 m. Inwestycja kosztowała 525 tys. zł. 150 tys. zł to zaś dofinansowanie ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych pochodzących z budżetu województwa mazowieckiego. Jeszcze w tym roku przebudowana ma być droga w Kiedrzynie. To 330 m.

Gmina jest też po odbiorze nowego oświetlenia ledowego w Karszówce. Przypomnijmy, że w tym roku podobna inwestycja została zrealizowana w Klwatce Królewskiej. - W przyszłorocznym budżecie też będziemy chcieli trochę oświetlenia wykonać - zadeklarował wójt Dziewit.

Przed wójtem są też duże inwestycje kanalizacyjne. Gmina jest obecnie skanalizowana w niemal 40%. Odpowiedzią na potrzeby mieszkańców ma być z jednej strony sieć kanalizacyjna, a z drugiej - przydomowe oczyszczalnie ścieków. Gotowy jest projekt na 160 takich oczyszczalni. Po przetargu jest już 140 takich instalacji. Najwięcej przydomowych oczyszczalni ścieków będzie w Grzmucinie - ok. 90. Wykonany też jest projekt sieci dla Karszówki, a na ukończeniu - dla Klwatki Królewskiej. Podpisana została również umowa na projekt kanalizacji w Kuczkach Kolonii, Kuczkach Wsi i Niemanowicach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4