Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Po pracy na rehabilitację

Radio Plus Radom

Po pracy na rehabilitację

16 październik 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

Mieszkańcy gminy Gózd mają problem z rehabilitacją. Świadczenie jest realizowane w godzinach pracy zawodowej większości zainteresowanych. Wkrótce to się zmieni. Ośrodek zdrowia w Goździe podpisał 5-letni kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na fizjoterapią ambulatoryjną.

 

- Kontrakt ten zapewni ośrodkowi większe możliwości finansowe niż poprzednia. Będzie większa dostępność usług w zakresie fizjoterapii. Z tego co wiemy, z końcem października ma być zatrudniony kolejny fizjoterapeuta. Poradnia będzie czynna od godz. 8 do 18 - powiedział w audycji Gmina Gózd na Fali w Radiu Plus Radom wójt gminy Gózd Paweł Dziewit.

Sześć szkół z gminy Gózd skorzysta z rządowego programu "Aktywna tablica". Do szkół trafią: tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe. Każda placówka otrzyma po 14 tys. zł, czyli maksymalną kwotę dofinansowania.

Trwają inwestycje na froncie drogowym. W piątek 13 października odebrana została droga w Kłonowie. Odcinek ten mierzy ok. 900 m. Inwestycja kosztowała 525 tys. zł. 150 tys. zł to zaś dofinansowanie ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych pochodzących z budżetu województwa mazowieckiego. Jeszcze w tym roku przebudowana ma być droga w Kiedrzynie. To 330 m.

Gmina jest też po odbiorze nowego oświetlenia ledowego w Karszówce. Przypomnijmy, że w tym roku podobna inwestycja została zrealizowana w Klwatce Królewskiej. - W przyszłorocznym budżecie też będziemy chcieli trochę oświetlenia wykonać - zadeklarował wójt Dziewit.

Przed wójtem są też duże inwestycje kanalizacyjne. Gmina jest obecnie skanalizowana w niemal 40%. Odpowiedzią na potrzeby mieszkańców ma być z jednej strony sieć kanalizacyjna, a z drugiej - przydomowe oczyszczalnie ścieków. Gotowy jest projekt na 160 takich oczyszczalni. Po przetargu jest już 140 takich instalacji. Najwięcej przydomowych oczyszczalni ścieków będzie w Grzmucinie - ok. 90. Wykonany też jest projekt sieci dla Karszówki, a na ukończeniu - dla Klwatki Królewskiej. Podpisana została również umowa na projekt kanalizacji w Kuczkach Kolonii, Kuczkach Wsi i Niemanowicach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA