Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Pola śmierci według ks. Jana Niziołka

Diecezja Radomska

Pola śmierci według ks. Jana Niziołka

29 marzec 2018 / Tekst

Triduum Paschalne jest dla mnie niesamowitym przeżyciem. To jądro całego chrześcijaństwa – mówi ks. prałat Jan Niziołek, emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Radomiu, budowniczy kościoła oraz ojciec duchowny księży diecezji radomskiej, który był gościem Radia Plus Radom. Podczas Mszy św. Krzyżma w radomskiej katedrze księża odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Ks. Jan Niziołek
Ks. Jan Niziołek

Ks. Jan Niziołek mówił, że powołanie do kapłaństwa dojrzewało przez całe życie. - Pierwsze ziarno zasiali na tej drodze moi rodzice. Potem byli moi przełożeni w seminarium w Sandomierzu. Potem w tej łasce umacniałem się na drodze neokatechumenalnej – mówił gość Radia Plus Radom.

Ks. Niziołek jest zdania, że współczesny ksiądz powinien być wierny Chrystusowi. - Tak po ludzku, każdy z nas chciałby się podobać ludziom. Ale centrum naszego powołania powinien być Chrystus. Naszym duszpasterskim priorytetem powinna być eucharystia i konfesjonał – powiedział ks. Niziołek.

Według naszego gościa dzisiaj trzeba iść pod prąd pewnej mentalności świata. - Dawniej nie było komórek, smartfonów, tego całego cyfrowego świata. Wielu gubi się w tym wszystkim. Ale obok nas jest Chrystus. Będąc z Nim, pokonamy wszelkie trudności dnia codziennego – stwierdził ks. Jan Niziołek, z którym rozmawił Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4