Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Polityka i samorząd według Dariusza Piątka

Radio Plus Radom

Polityka i samorząd według Dariusza Piątka

29 maj 2019 / Tekst

Dzisiaj gościem Bilansu Dnia był Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, były wojewoda mazowiecki oraz działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje do końca czerwca ogłoszenie przetargów związanych z przebudową drogi krajowej nr 9 od Skaryszewa do granicy województwa, a także budową obwodnicy tego miasta.

- To dobra wiadomość. Cieszę się także z tej informacji, bo dzięki tej inwestycji poprawią warunki życia mieszkańców naszego miasta. Wlot obwodnicy w kierunku do Radomia uzależniony jest od tego, gdzie zostanie zbudowany węzeł krajowej dwunastki - powiedział burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek.

Drogowcy planują na chwilę obecną przekrój jednojezdniowy. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na kolejnych etapach przygotowawczych.

W ostatnich dniach burmistrz Piątek podpisał umowę na budowę drogi gminnej w miejscowości Kłonowiec Koracz. To odcinek o długości 600 metrów. Wartość kosztorysowa wynosiła ponad 600 tysięcy. Po przetargu wyszło 360 tys. zł. Ponadto dostaliśmy także wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 160 tys. złotych - poinformował burmistrz Skaryszewa.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Skaryszewie na PiS zagłosowało 76% mieszkańców, a na KE 14%. - Nam wszystkim zależy na rozwoju naszej gminy. Tutaj nie widzimy tej wielkiej polityki. Cieszę się, że wsparcia radnych PiS największego klubu w Radzie Miejskiej. Nam wszystkim zależy na rozwoju - powiedział działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Naszego gościa zapytaliśmy o wynik PSL. - Osiągnęliśmy plan minimum, czyli 3 europosłów. Co oznacza, że 70% polskich rolników poparło PiS? Więcej pracy dla nas, ciężkiej pracy - powiedział Dariusz Piątek.

- Czeka nas dyskusja na temat udziału PSL w jesiennych wyborach do Sejmu. Nie dostrzegam ryzyka, że samodzielnie wystartujemy - dodał Dariusz Piątek.

Z burmistrzem Skaryszewa Dariuszem Piątkiem rozmawiał Radosław Mizera:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4