Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Poseł Kosztowniak jak niewierny Tomasz

Informacje z regionu

Poseł Kosztowniak jak niewierny Tomasz

16 kwiecień 2018 / Tekst

W sobotę odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego zaprezentowano program tzw. Piątki Morawieckiego. O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z naszym gościem Andrzejem Kosztowniakiem, posłem na Sejm i pełnomocnkiem PiS ds. wyborów samorządowych w regionie radomskim. Polityka pytaliśmy także o przyszłość obywatelskiego projektu w sprawie ochrony życia.

Andrzej Kosztowniak
Andrzej Kosztowniak

Emerytury dla matek, darmowe leki dla kobiet w ciąży, czy bony na sport i kulturę dla niepracujących młodych ludzi w wieku 16-20 lat. Taki plan ma rząd Mateusza Morawieckiego. - My nie rozdajemy pieniędzy, my inwestuje w polskie rodziny. Przez 8 lat Platformie Obywatelskiej tego nie udało się zrobić. Premier Tusk mówił, że tych pieniędzy nasz kraj nie ma. My wskazaliśmy te pieniądze i chcemy je zaiwestować w ludzi - powiedział polityk PiS.

W trakcie rozmowy poruszyliśmy kwestię kandydatów PiS na burmistrzów czy wójtów. - Jestem pewien, że tam, gdzie będą rządzić nasi kandydaci, będzie lepiej. Proszę spojrzeć na Radom. Byliśmy w programie pilotażowym Mieszkanie Plus. Przespaliśmy 1,5 roku. W innych miastach mieszkania są już oddawane, u nas dopiero powołano spółkę, która zajmie się tą sprawą – zauważył poseł Kosztowniak.

Według naszego gościa prezydent Witkowski przez ostatnie 3,5 roku nie zrobił nic dla miasta. - Nie przedstawił żadnej strategii dla Radomia. Ja na drugie mam Tomasz. Włożyłem rękę do boku, ale prezydent Witkowski mnie już nie przekona. Dlatego liczę na wygraną PiS w Radomiu – powiedział poseł Kosztowniak.

Przy okazji ocenił poparcie Nowoczesnej i stowarzyszeń dla Radosława Witkowskiego. - Znam tych ludzi, to stowarzyszenia kanapowe. Nie dajmy się oszukać. Ci ludzie spotykają się w grupie 5 czy 8 osób i tylko dużo mówią. Jeśli nie poprą kogoś większego, nikt z nich nie zostanie radnym. A co do Nowoczesnej. Grzegorz Schetyna skutecznie zmarginalizował tę partię na polskiej scenie politycznej. Jeszcze kilka miesięcy temu Nowoczesna krytykowała prezydenta Witkowskiego, a dzisiaj idą razem do wyborów. To będzie początek końca Nowoczesnej - ocenił gość Bilansu Dnia.

Poseł Kosztowniak skomentował także głosowanie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w wyniku którego, nie wprowadzono do porządku obrad punktu zakładającego rozpatrzenie obywatelskiego projektu w sprawie ochrony życia. - Jestem wśród polityków PiS, których najbardziej interesuje element gospodarczy – mówił poseł Kosztowniak. - Ale proszę wybaczyć, czy nie ma w tym hipokryzji bo "niby słuchamy ludzi”, a jeśli ci sami ludzie zgłaszają projekt ustawy, jeden z polityków mówi, ze to raptem 17% chce tej zmiany." To zdaniem pana posła jest poważne? - pytaliśmy dalej naszego gościa. - Trzeba uszanować zdanie każdego człowieka. Przyznaję, to trudne decyzje. Ale polski rząd zajmuje się polityką wobec rodzin. Trzeba podnieść jakość życia Polaków – powiedział poseł PiS. Dalej pytaliśmy, czy nie obawia się tego, że wielu wyborców PiS postawi pytania w dniu wyborów o światopogląd osób będących w PiS? - Będą takie pytania. Będziemy musieli na nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że sprawa ta zostanie skutecznie wypracowana - przyznał poseł PiS.

Na koniec z naszym gościem rozmawialiśmy o kandydacie PiS na prezydenta Radomia. - Jako Andrzej Kosztowniak uważam, że w interesie PiS jest przedstawienie naszego kandydata w ostatnim możliwym terminie. Prawda jest taka, by w najbliższych miesiącach najpierw rozliczyć prezydenta Witkowskiego – mówił poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4