Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Poseł Telus: Nie jestem rolnikiem z Marszałkowskiej

Wiadomości z Radomia

Poseł Telus: Nie jestem rolnikiem z Marszałkowskiej

03 kwiecień 2019 / Tekst

O sytuacji w rolnictwie mówił w Bilansie Dnia poseł Robert Telus. – Na niektórych rynkach sytuacja jest ciężka – przyznał.

Poseł Telus: Nie jestem rolnikiem z Marszałkowskiej
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Poseł Robert Telus mówił, że wpływ na złą sytuację w rolnictwie ma m.in. to, że o cenie produktu decydują pośrednicy i handlujący a nie hodowcy. – Wynika to z tego, że nie mamy polskich przetwórni i sieci sprzedaży – mówił na antenie Radia Plus Radom. Robert Telus wyjaśnił, że próbą rozwiązania tej sytuacji jest propozycja utworzenia holdingu spożywczego.

Podkreślił, że w rolnictwie będzie wtedy dobrze, kiedy na każdym rynku będzie opłacalność. Zapytany, czy jemu opłaca się prowadzenie gospodarstwa, przyznał że tak. – Robię to z pasją, ale nie mogę powiedzieć, że się nie opłaca – mówił i wyjaśnił, że cały czas stara się rozwijać swoje gospodarstwo. – Myślę, że jest to jakaś przyszłość – powiedział.

Robert Telus jeszcze jako poseł opozycji podnosił kwestię dysproporcji w dopłatach bezpośrednich wśród rolników z różnych krajów Unii. Teraz jako przedstawiciel partii rządzącej powiedział, że bardzo liczy na to, iż rządowi uda się wynegocjować lepsze dopłaty dla polskich rolników. – Mam nadzieję, że twarda polityka rządu, twarde negocjacje ministra przyniosą sukces dla naszego rolnictwa i będziemy mieć wyrównane te dopłaty do przynajmniej średniej unijnej – mówił poseł Robert Telus. Zaznaczył równocześnie, że negocjacje są prowadzone na nową perspektywę finansowania unijnego. Mówił również o potrzebie zmian w przyznawaniu dopłat. – Bardzo często jest tak, że dopłaty biorą tzw. rolnicy z Marszałkowskiej, którzy nawet nie wiedzą, gdzie mają swoje areały – wyjaśniał.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4