Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Prezes PSL gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

Prezes PSL gościem Bilansu Dnia

25 wrzesień 2018 / Tekst

Niewykluczone, że projekt ustawy dotyczący rezygnacji ze zmiany czasu na letni i zimowy, zostanie wprowadzony do porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu. Zgłosi go prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodajmy, że Komisja Europejska jest zdania, że "kraje członkowskie same powinny zdecydować, czy ich obywatele żyją w czasie letnim, czy zimowym".

Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o tym w "Bilansie Dnia". - Ta propozycja połączyła wszystkich, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Cieszę się także z wypowiedzi Komisji Europejskiej. Chcę, by w UE był jeden czas. W Polsce możemy to zrobić wcześniej. Jeszcze w tym roku. Zaproponuję to w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu. Nie ma żadnych przesłanek ekonomicznych dla zmiany czasu z letniego na zimowy. Zmiana czasu powoduje nasze gorsze samopoczucie – mówił polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Władysław Kosiniak-Kamysz domaga się od premiera i ministra rolnictwa podjęcia szybkich działań na rzecz pomocy rolnikom dot. rekompensat z UE po nałożonym w 2014 r. przez Rosję embarga na owoce i warzywa m.in. z Polski. - Za czasów rządów PO-PSL rolnicy otrzymali wsparcie z UE za przekazanie na cele charytatywne 300 tysięcy ton polskich jabłek rocznie. W ubiegłym roku rekompensata dotyczyła już tylko 70 tys. ton. Dzisiaj nie ma żadnego wsparcia – powiedział szef ludowców.

W dalszej części rozmowy rozmawialiśmy z naszym gościem o koalicji PSL z PiS w powiecie przysuskim oraz budowaniu mostów w polityce. Rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4