Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Rankingowy sukces gminy Jedlnia-Letnisko

Radio Plus Radom

Rankingowy sukces gminy Jedlnia-Letnisko

01 kwiecień 2019 / Tekst

Gmina Jedlnia-Letnisko zajęła drugie miejsce wśród gmin powiatu radomskiego w rankingu najlepiej rozwijających się gmin i miast, który przeprowadziło pismo samorządowe "Wspólnota". Pierwsza w powiecie była gmina Zakrzew.

Rankingowy sukces gminy Jedlnia-Letnisko
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Gmina Jedlnia-Letnisko awansowała o 143. pozycje w stosunku do ostatniego takiego rankingu. Zajmuje teraz 323. miejsce. Ranking dotyczył ostatniej kadencji, a pod uwagę brane były: sukces ekonomiczny, finansowy, społeczny i infrastrukturalny. - To jest ogromny sukces naszej wspólnej pracy. Gmina bardzo dynamicznie się rozwija. Nie tylko spadało zadłużenie, ale też wzrastały inwestycje, głównie infrastrukturalne. To nas bardzo cieszy, bo to jest bardzo wiarygodny ranking, oparty na danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wyprzedzamy ponad 1 220 gmin w całym kraju, więc sukces niebywały - powiedział w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali wójt Piotr Leśnowolski. W rankingu doceniony został przede wszystkim sukces infrastrukturalny w gminie Jedlnia-Letnisko. - Budujemy 170 km kanalizacji, a jeszcze ze starych projektów - kilkanaście kilometrów. Chcemy wybudować kanalizację na terenie całej gminy i rzeczywiście chyba tutaj w tych inwestycjach infrastrukturalnych kanalizacja jest na pierwszym miejscu - dodał wójt.

Nie będzie przedszkola w Gzowicach

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Jedlnia-Letnisko nie przyniosła ratunku dla przedszkola w Gzowicach. - Z tego co wiem nie ma chętnych do tego przedszkola - powiedział nam wójt. 10 kwietnia będą wywieszone listy dzieci, przyjętych do konkretnych placówek. - W sumie do naszych przedszkoli zgłosiło się 140 dzieci. Będziemy mieli jeszcze wolne miejsca w Jedlni-Letnisku, ponieważ po rozbudowie będziemy mieli 180 miejsc. Poza tym będą dwa oddziały w Natolinie. To dobry nabór. W pozostałych szkołach jest podobnie - poinformował nas Piotr Leśnowolski. 

Z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy także o planowanych podwyżkach za odbiór śmieci, rozstrzygniętych w ostatnim czasie przetargach, aplikacji do Funduszu Dróg Samorządowych oraz o strajku nauczycieli.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4