Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Robert Kowalczyk. Dziś wójt, wkrótce burmistrz.

Radio Plus Radom

Robert Kowalczyk. Dziś wójt, wkrótce burmistrz.

08 listopad 2018 / Tekst

Po 8 latach rządów z gminą Garbatka-Letnisko rozstaje się wójt Robert Kowalczyk. 19 listopada złoży ślubowanie o obejmie obowiązki burmistrza miasta Pionki. Zastąpi Romualda Zawodnika.

Robert Kowalczyk. Dziś wójt, wkrótce burmistrz.
fot. Radio Plus Radom

Pracę rozpocznie też Rada Miasta Pionki. KWW Roberta Kowalczyka "Stawiamy na Pionki" zdobył 6 mandatów. Do większości potrzeba zatem jeszcze 2 radnych. - Nie chcemy podpisywać żadnych koalicji i układać się. Myślę, że radni powinni między sobą na tyle porozumieć się i zrozumieć jaka sytuacja jest w radzie i mądrze podzielić między siebie stanowiska w radzie tak, żeby ta rada mogła sprawnie i mądrze pracować w tej kadencji - powiedział w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom Robert Kowalczyk.

Burmistrz elekt Pionek wierzy, że uda mu się zjednoczyć mieszkańców i radnych we wspólnej pracy na rzecz miasta.  - Wystarczy pracować dla mieszkańców. Program, z którym ja akurat szedłem w Pionkach do wyborów, jest to program przyjazny mieszkańcom. Tutaj tak naprawdę radni nie będą mieli wielkiego wyjścia jak zagłosować nad konkretnymi projektami. Jeżeli skupimy się na pracy dla mieszkańców, a nie dla siebie czy dla swoich grup, to nie będzie większego problemu. Podobną sytuację miałem w Garbatce 8 lat temu, gdzie dwie zwaśnione grupy kłóciły się ze sobą, a doprowadziliśmy do tego, że te kłótnie się skończyły - zauważył Robert Kowalczyk.

Z burmistrzem elektem rozmawialiśmy także o priorytetach dla Pionek, programie budowy mieszkań, który ma być jednym z czynników zatrzymania w Pionkach osób młodych. Robert Kowalczyk zapowiedział także zmiany personalne w Urzędzie Miejskim, choć rewolucji kadrowej ma nie być.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4