Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 10°C

  • 22 Paź 2017

    Rain 13°C 8°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Ruszają konkursy w ramach RiT

Radio Plus Radom

Ruszają konkursy w ramach RiT

12 czerwiec 2017 / Tekst
Adam Struzik (foto:R.Mizera/Radio Plus Radom)

To będzie próba ręcznego wpływania na samorządy w Polsce - uważa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych, która zmieni m.in. zasady wyłaniania prezesów izb. Z naszym gościem rozmawialiśmy o konkursach z Regionalnego Instrumentu Terytorialnego, które ruszają lada dzień, o boomie inwestycyjnym ma drogi wojewódzkie oraz budowie ścieżek rowerowych w województwie mazowieckim.

Marszałek Adam Struzik przypomniał, że RIO kontrolujące finanse samorządów, były dotąd pod wspólną kontrolą premiera i sejmików wojewódzkich, które wybierały po połowie członków kolegium. Teraz prezesa izby i wszystkich członków kolegium ma powoływać i odwoływać premier na wniosek ministra spraw wewnętrznych. - Podpisuję się pod opinią, że będzie to straszak polityczny na samorządy – mówił marszałek Struzik. - To będzie próba ręcznego wpływania na samorządy w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość chce centralizacji samorządu. To zaprzeczenie fundamentalnej wartości jaką jest samorząd – dodał marszałek województwa mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik poinformował, że 30 czerwca zostanie ogłoszony nabór do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych w subregionie radomskim. Główny nacisk położony został na działania związane m.in. z poprawą dostępności mieszkańców regionu radomskiego do wysokiej jakości usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia oraz z ożywieniem społeczno-gospodarczym obszarów kryzysowych. - To wszystko będzie trwało do 5 października. Pierwsze umowy zostaną podpisane późną jesienią. Wierzą głęboko, że wyniku tych środków uda się zmodernizować wiele placówek zdrowotnych – powiedział Adam Struzik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA