Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Rząd pomoże szpitalom w Iłży i Pionkach

Radio Plus Radom

Rząd pomoże szpitalom w Iłży i Pionkach

15 styczeń 2019 / Tekst

- Zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie dwóch lecznic przez jeden powiat jest niezwykle trudnym zadaniem - powiedział w Bilansie Dnia Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, jedną z propozycji jest objęcie szpitala w Pionkach przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Może to mieć związek z zapowiedzią premiera Matusza Morawieckiego o "wydzieleniu Pionek jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego". Ustalenia w tej sprawie mają zapaść jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Janusz Cieszyński
Janusz Cieszyński

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia przebywał z wizytą w regionie radomskim. Odwiedził szpitale w Lipsku i Iłży. - Rozmawialiśmy o problemach tych konkretnych lecznic, wyzwaniach, które stoją w tym roku. Zaproponowaliśmy pewne rozwiązania. O szczegółach nie mogę jeszcze mówić. Wszystkiego dowiemy się w pierwszym kwartale tego roku – powiedział minister Cieszyński.

Minister Cieszyński był doradcą premiera Mateusza Morawieckiego. Podtrzymał przy okazji obietnice złożone w maju 2018 roku o zainwestowaniu przez rząd ok. 300 mln zł w linię produkcyjną do produkcji nitrocelulozy w Pionkach. - Politycy Platformy Obywatelskiej zazdroszczą nam dotrzymywania słowa – powiedział gość Bilansu Dnia, nawiązując do ostatniej konferencji PO w Radomiu, gdzie padły stwierdzenia, że nie będzie inwestycji w Pionkach. Przypomnijmy, że miejscowy zakład zajmuje się produkcją amunicji czołgowej kalibrów 120 oraz 125 mm i prochów. Powstał w 2000 r jako Zakład Produkcji Specjalnej kontynuator produkcji wojskowej pionkowskich Zakładów Tworzyw Sztucznych "Pronit". Od końca 2012 r. zakład został połączony ze spółką Mesko jako Zamiejscowy Oddział w Pionkach, zachowując dotychczasowy profil produkcji.

Z Januszem Cieszyńskim, wiceministrem zdrowia m.in. na temat nowych norm zatrudnienia pielęgniarek, czy e-recept, rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4