Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Segregacja po nowemu

Informacje z regionu

Segregacja po nowemu

22 styczeń 2018 / Tekst

Od początku roku w gminie Jedlnia-Letnisko obowiązują nowe jednolite zasady segregacji odpadów.

Segregacja po nowemu
fot. Radio Plus Radom

Mieszkańcy zbierają w niebieskim worku opakowania z papieru. Do żółtego worka wyrzucają metale i tworzywa sztuczne, do zielonego - opakowania szklane, a do brązowego - bioodpady. Natomiast do pojemników trafiają odpady, które nie można odzyskać w ramach recyklingu, z wyłączeniem jednak odpadów niebezpiecznych. Usługi wywozu śmieci świadczy konsorcjum Ekola i Interbud. Odbiorca odpadów dostarcza mieszkańcom instrukcję segregacji, worki i harmonogram odbioru. Instrukcję tę zamieszczamy również w załączniku.

- Zmiany w systemie zbiórki odpadów komunalnych wymusza ustawa. Dochodzi jeden worek - brązowy. To wszystko wpływa też na cenę przetargu, na koszty odbioru odpadów komunalnych. Ten rok jest rokiem, w którym ogłosiliśmy przetarg na odbiór odpadów na 6 miesięcy po to, żeby sobie dać czas na dopracowanie nowego modelu w tym zakresie. Chodzi głównie o obniżenie kosztów, bo te koszty wzrastają drastycznie. Nie chcielibyśmy wszystkich kosztów przerzucać na mieszkańców, w związku z tym powołałem specjalny zespół. Były już dwa posiedzenia. Próbujemy wypracować takie mechanizmy, które obniżą koszty już na wstępnym etapie - powiedział w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" w Radiu Plus Radom wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski.

Rozmawialiśmy także o zmianach w prawie wyborczym, rządowym programie "Otwarte Strefy Aktywności", kłusownictwie na zalewie Siczki i oczywiście z okazji Dnia Babci i Dziadka o życiu seniorów w gminie Jedlnia-Letnisko.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4