Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Paź 2017

    Rain 8°C 4°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Semik: Czekamy na odpowiedź Kuratora

Radio Plus Radom

Semik: Czekamy na odpowiedź Kuratora

16 marzec 2017 / Tekst
foto: Radosław Mizera

- Nie ma jeszcze odpowiedzi Kuratorium dotyczącej radomskiej siatki szkół. Mazowiecki Kurator ma na to czas do najbliższego poniedziałku - informuje Karol Semik wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 16 marca.

Radomscy radni 28 lutego br. na Sesji Nadzwyczajnej zatwierdzili siatkę szkół. Opinię w tej sprawie musi wydać Mazowiecki Kurator. - Nastąpi to w najbliższym czasie. Kurator ma na to czas do poniedziałku i może wydać opinię pozytywną lub zgłosić uwagi. Władze miasta muszą te uwagi uwzględnić i dopiero wtedy ostatecznie na zwyczajnej sesji jeszcze raz odbędzie się głosowanie w tej sprawie – tłumaczy Karol Semik.

Wiceprezydenta pytaliśmy także o sytuację radomskich nauczycieli. - Najtrudniej maja nauczyciele takich przedmiotów, jak biologia, chemia czy fizyką. W ogóle, jeśli chodzi o nauczycieli przedmiotowych gimnazjum, 99% spośród nich nie ma uprawnień do nauczania początkowego w klasach I – III. Na razie trudno powiedzieć ilu pedagogów straci pracę arkusze organizacyjne, jeśli chodzi o siatkę godzin, dyrektorzy szkół muszą przedstawić organowi prowadzącemu do 21 kwietnia – mówi wiceprezydent Semik.   

Ponadto z wiceprezydentem Karolem Semikiem rozmawialiśmy o promocji szkół średnich i o kształceniu u pracodawców. Zapytaliśmy też o miejsca w przedszkolach dla najmłodszych radomian. W sumie potrzebnych jest 1500 miejsc dla 3-latków. - To ogromne wyzwanie dla władz miasta. Postaramy się, żeby każde dziecko znalazło miejsce w przedszkolu  - zapewnia Karol Semik wiceprezydent Radomia. W sumie od nowego roku szkolnego w radomskich przedszkolach potrzebnych będzie 6 tys. miejsc dla dzieci. Posłuchaj całej rozmowy z gościem „Bilansu Dnia”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5 15
Indykpol AZS Olsztyn 5 12
GKS Katowice 6 11
Cuprum Lubin 6 11
ONICO Warszawa 6 11
Espadon Szczecin 6 10
Asseco Resovia Rzeszów 5 8
Jastrzębski Węgiel 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
PGE Skra Bełchatów 4 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
MKS Będzin 5 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 4 2
Dafi Społem Kielce 6 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA