Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Specjaliści od spotkania z Bogiem

Radio Plus Radom

Specjaliści od spotkania z Bogiem

18 kwiecień 2019 / Tekst

- Ksiądz musi być specjalistą od spotkania z Bogiem, nie od innych rzeczy – mówił ks. Paweł Gogacz diecezjalny duszpasterz powołań, który był gościem Bilansu Dnia w Wielki Czwartek, 18 kwietnia.

Specjaliści od spotkania z Bogiem
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Dziś wspominamy ustanowienie przez Chrystusa sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Czwartek przed południem kapłani diecezji radomskiej zgromadzili się w katedrze, by uczestniczyć we Mszy Świętej Krzyżma sprawowanej przez biskupa Henryka Tomasika. W czasie Eucharystii poświęcone zostały oleje chorych, katechumenów i krzyżma oraz odnowione przyrzeczenia kapłańskie.

– Ja bardzo lubię uczestniczyć we Mszy Krzyżma. Takie odnawianie co roku przyrzeczeń kapłańskich jest ważne, pomocne dla dobrego przeżywania kapłaństwa, dla jakości kapłaństwa, powrócenie do pierwotnej miłości – mówi duszpasterz powołań. Dodaje także, że wdzięczność, która dziś się pojawia z życzeniami dla kapłanów nie może być sterowana. - Nie można niczego robić na siłę. Jeśli serce jest czułe i widzi co Pan Bóg robi za pośrednictwem księży, to ta wdzięczność będzie szczera – mówił ks. Paweł Gogacz.

Gość Bilansu Dnia zauważa, że zmienia się rola księży w społeczeństwie, ale nie zmienia się istota kapłaństwa. W rozmowie z nami przywołał słowa papieża emeryta Benedykta XVI, który mówił do kleryków zapytany, co oni mają robić skoro coraz mniej osób przychodzi do kościoła, coraz mniej uczestniczy w Liturgii. - Papież zauważył wówczas, że w sercu każdego człowieka jest zapotrzebowanie na Boga, więc jeśli jest zapotrzebowanie na Boga, to będą potrzebne osoby, które do Boga zaprowadzają, uaktualniają Pana Boga. I to na pewno się nie zmienia, jeśli chodzi o rolę kapłanów – tłumaczy ksiądz Paweł Gogacz.

 

Nasz gość zaprosił także na Dzień Otwarty WSD, który odbędzie się 18 maja w godzinach od 11:30 do 21:00. - Pierwszy raz organizujemy taki Dzień Otwartych drzwi. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Nie tylko tych, którzy chcieliby podjąć studia seminaryjne, ale wszystkich wiernych – zaprasza ks. Paweł Gogacz.

Posłuchaj całej rozmowy...

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4