Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/(VIDEO) Strategia PiS w czasie wyborów parlamentarnych

Radio Plus Radom

(VIDEO) Strategia PiS w czasie wyborów parlamentarnych

11 czerwiec 2019 / Tekst

O strategii PiS w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych, darmowych przewozach dla niepełnosprawnych osób, problemach szpitali powiatowych i paradzie równości w stolicy rozmawialiśmy dzisiaj z Anna Kwiecień, poseł PiS.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

- Jesteśmy w gronie czterech najszybciej rozwijających się państw na świecie. Chcemy, by Polacy jak najlepiej zarabiali. Tutaj jest potrzebny dalszy wzrost gospodarczy. My to gwarantujemy - mówiła poseł Anna Kwiecień z PiS. - Trzeba skończyć z wciąż panującą teorią że możemy konkurować niskimi kosztami płacy i pracą do śmierci. Tak, to będzie jeden z elementów naszej kampanii w jesiennych wyborach parlamentarnych – dodał Anna Kwiecień.

Posłanka wzięła również udział w radomskim Marszu dla Życia i Rodziny. - To było wielkie święto rodzin – powiedziała. - Ale z drugiej strony czuję się zażenowana paradą równości w Warszawie, której celem było obrażanie katolików. Tam doszło do wielu profanacji. Oczekuje się od nas tolerancji, ale z drugiej strony jak wyjaśnić profanację mszy świętej, czy obrazów maryjnych? A wszystko to odbyło się pod patronatem prezydenta Warszawy – pytała Anna Kwiecień.

- A jak na tym tle wygląda prezydent Radomia Radosław Witkowski, który uczestniczył w Marszu dla Życia i Rodziny. - Pamiętam, kiedy prezydent Witkowski był na czarnym marszu. To było kiedyś. Dzisiaj chwała jemu, że w niedzielę wziął udział w marszu. Słuszna refleksja, że prezydent miasta bierze udział w takim wydarzeniu - powiedziała Anna Kwiecień.

Gość Bilansu Dnia była również pytana o rodziców, którzy chcą darmowych przejazdów dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Tłumaczą to tym, że koszty opieki nad nimi są bardzo wysokie, sięgające nawet 1200 złotych miesięcznie. Sprawa jest skomplikowana, bowiem sprawa dotyczy niepełnosprawnych powyżej 25. roku życia. A więc zgodnie z prawem, nie mogą oni liczyć m.in. na darmowe przejazdy. - To ogromne środki dla wielu rodzin. Sami nie udźwigną tego ciężaru. Trzeba im pomóc, dlatego temat ten przedstawię podczas prac sejmowej komisji zdrowia - powiedziała Anna Kwiecień, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4