Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Symbolicznie w sprawie absolutorium

Radio Plus Radom

Symbolicznie w sprawie absolutorium

11 czerwiec 2018 / Tekst

- To co się działo i w ubiegłym i w tym roku pokazuje, że prezydent w ogóle stracił kontrolę nad miastem. Dotychczas jako radni PiS głosowaliśmy za skwitowaniem sprawozdania, a przeciw absolutorium prezydentowi, bo rzeczywiście jego zaangażowanie w pracę miasta jest niemal zerowe, natomiast w tym roku mamy poważne wątpliwości co do tego, co zostało w tym sprawozdaniu umieszczone - powiedział w "Bilansie Dnia" w Radiu Plus Radom przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu Marek Szary.

Symbolicznie w sprawie absolutorium
fot. Radio Plus Radom

Przypomnijmy, że Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła pozytywnie sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok. Zdaniem Marka Szarego ta ocena dotyczy czego innego. - RIO i biegły opiniuje jak zostało przedstawione sprawozdanie. Drugie to co zostało w tym sprawozdaniu umieszczone. Tutaj RIO nie ma nic do tego. Do tego są radni, żeby to ocenić - mówił radny. Zarzuty przewodniczącego Szarego dotyczą m.in. nieprawidłowości przy dotacji na projekt przebudowy al. Wojska Polskiego i przeniesieniu realizacji niektórych projektów z 2017 na 2018 rok.

Radnego PiS zapytaliśmy o pozytywną ocenę działań prezydenta Radomia. - Zrealizował utwardzanie dróg na ponad 10 mln zł. To trzeba przyznać. W planie miał 8 mln zł, zrealizował za 10 mln zł. I to dobrze, bo ludzie cieszą się z tego problemu - ocenił.

Decyzja komisji rewizyjnej nawet jeśli pociągnęłaby za sobą podobną decyzję całej rady, nie będzie miała skutków. Zgodnie z art.28a.1 ustawy o samorządzie gminnym "Uchwała rady gminy w sprawie nieudzielenia wójtowi absolutorium, podjęta po upływie 9 miesięcy od dnia wyboru wójta i nie później niż na 9 miesięcy przed zakończeniem kadencji, jest równoznaczna z podjęciem inicjatywy przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójt". Tymczasem kadencja samorządowa powoli dobiega końca.

Z radnym Markiem Szarym rozmawialiśmy także o potencjalnym zastrzyku pieniędzy dla radomskiej służby zdrowia. - Szacuje się, że z ok. 20 mln zł, które przeznaczył wojewoda na wykup gruntów pod budowę alei Wojska Polskiego, 13 mln zł wpłynie do budżetu miasta Radomia i chcemy, żeby te pieniądze przeznaczone były na służbę zdrowia. Radom i radomianie zasługują na to, żeby mieć szpital i pogotowie ratunkowe na miarę XXI wieku - powiedział Marek Szary. Radni chcą, aby dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jak i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego określili jakie są najpilniejsze potrzeby tych placówek. Radny Marek Szary wierzy, że rada będzie zgodna co do przeznaczenia powyższych środków. - Chyba że pan prezydent wymyśli jakąś akcję, to wtedy radni Platformy Obywatelskiej mogą mieć inne zdanie. Jestem przekonany, że na ratowanie zdrowia i życia ludzkiego nikt się nie zawaha podnieść ręki - dodał.

Nasz gość odniósł się także do dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, podczas której zwiększona została pula na przebudowę al. Wojska Polskiego. Radny nie ma wątpliwości co do decyzji radnych. Ma jednak inne obawy. - Mamy do wydania bardzo dużo pieniędzy - 35 mln zł w tym roku i to trzeba zrobić. Boję się tylko jednej rzeczy, bo pan prezydent już kiedyś mówił o tym, że wydamy, bo kupimy materiały. To jest jakaś falandyzacja prawa zamówień publicznych. Nie chciałbym, żeby skończyło się tak jak z dotacją na projekt przebudowy al. Wojska Polskiego - powiedział.

Z Markiem Szarym rozmawialiśmy także o radomskich wnioskach na Otwarte Strefy Aktywności, współpracy Urzędu Miejskiego i miejskich spółek z PR-owcem Łukaszem Pawłowskim oraz podpaleniach w lasach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4