Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Szkoła Przyjazna Środowisku!

Informacje z regionu

Szkoła Przyjazna Środowisku!

18 październik 2017 / Tekst
foto: RADKOM

Ruszyła kolejna, ósma już edycja konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” którego organizatorem i pomysłodawcą jest spółka miejska „RADKOM”. Do udziału w nim zaproszone są radomskie szkoły podstawowe i gimnazja. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 20 października.

Głównym celem i założeniem konkursu jest przekazanie dzieciom i młodzieży fundamentalnych zasad ochrony środowiska, możliwych do realizacji w praktyce życia codziennego. Chodzi o zmianę podejścia najmłodszych radomian do roli zarówno szkoły jak i domu, w procesie dbania o środowisko naturalne. Organizatorom konkursu szczególnie zależy na zapoznaniu dzieciaków z problematyką selektywnej zbiórki odpadów oraz ich recyklingu, na poziomie najbliższego otoczenia. Po to, by po prostu „ucywilizować” nasz kontakt i postępowanie z odpadami. O tym posłuchaj w „Magazynie Ekologicznym”

Jakie są założenia konkursu i na czym on polega?Konkurs główny, zatytułowany „Szkoła Przyjazna Środowisku” adresowany jest do radomskich szkół podstawowych i gimnazjów. Składa się z pięciu zadań:Zadanie 1 „Segregujesz – środowisko ratujesz!”Zadanie 2 „Ekokabaret”Zadanie 3 „Ekomaskotka”Zadanie 4 „Ekoolimpiada”Zadanie 5 „Gospodarka odpadami ważna rzecz, zobaczcie sami!”,posiadających odrębne regulaminy. Szkoły uczestnicząc w poszczególnych zadaniach zdobywać będą punkty, które po zsumowaniu i przeliczeniu na liczbę klas w danej placówce, pozwolą wyłonić i nagrodzić zwycięzców. Takie rozwiązanie jest proste, przejrzyste, a przede wszystkim uczciwe. Musimy bowiem pamiętać, że szkoły mają różną liczbę uczniów, dlatego ten podział przez liczbę oddziałów szkolnych wydaje się najbardziej sprawiedliwy. Mniejsze placówki zyskują wówczas szansę na uczciwą rywalizację z tymi większymi.Jakie nagrody czekają na laureatów konkursu?Nagrody będą miały formę pieniężną, zależną od miejsca zajętego w ogólnej klasyfikacji. Pula nagród wynosi 27 tysięcy złotych. Zostanie podzielona pomiędzy 8 zwycięskich szkół, które w zamian za zgromadzenie największej ilości punktów oraz za wysiłek i zaangażowanie włożone w udział konkursie otrzymają od 1 do 8 tysięcy złotych.

Konkurs zakończy się z ostatnim dniem miesiąca kwietnia. Natomiast jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się na początku czerwca 2018 roku podczas XVIII Proekologicznego Forum Dzieci i Młodzieży.

Informacji na temat konkursu należy szukać na stronie internetowej www.radkom.com.pl w zakładce: http://radkom.com.pl/edukacja-ekologiczna/konkursy-ekologiczne/

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA