Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Bardzo pochmurno

6°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 89%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 26 Wrz 2018

  Bardzo pochmurno 13°C 1°C

 • 27 Wrz 2018

  Bardzo pochmurno 17°C 8°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Szkoła Przyjazna Środowisku!

Informacje z regionu

Szkoła Przyjazna Środowisku!

18 październik 2017 / Tekst

Ruszyła kolejna, ósma już edycja konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” którego organizatorem i pomysłodawcą jest spółka miejska „RADKOM”. Do udziału w nim zaproszone są radomskie szkoły podstawowe i gimnazja. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 20 października.

Szkoła Przyjazna Środowisku!
foto: RADKOM

Głównym celem i założeniem konkursu jest przekazanie dzieciom i młodzieży fundamentalnych zasad ochrony środowiska, możliwych do realizacji w praktyce życia codziennego. Chodzi o zmianę podejścia najmłodszych radomian do roli zarówno szkoły jak i domu, w procesie dbania o środowisko naturalne. Organizatorom konkursu szczególnie zależy na zapoznaniu dzieciaków z problematyką selektywnej zbiórki odpadów oraz ich recyklingu, na poziomie najbliższego otoczenia. Po to, by po prostu „ucywilizować” nasz kontakt i postępowanie z odpadami. O tym posłuchaj w „Magazynie Ekologicznym”

Jakie są założenia konkursu i na czym on polega?Konkurs główny, zatytułowany „Szkoła Przyjazna Środowisku” adresowany jest do radomskich szkół podstawowych i gimnazjów. Składa się z pięciu zadań:Zadanie 1 „Segregujesz – środowisko ratujesz!”Zadanie 2 „Ekokabaret”Zadanie 3 „Ekomaskotka”Zadanie 4 „Ekoolimpiada”Zadanie 5 „Gospodarka odpadami ważna rzecz, zobaczcie sami!”,posiadających odrębne regulaminy. Szkoły uczestnicząc w poszczególnych zadaniach zdobywać będą punkty, które po zsumowaniu i przeliczeniu na liczbę klas w danej placówce, pozwolą wyłonić i nagrodzić zwycięzców. Takie rozwiązanie jest proste, przejrzyste, a przede wszystkim uczciwe. Musimy bowiem pamiętać, że szkoły mają różną liczbę uczniów, dlatego ten podział przez liczbę oddziałów szkolnych wydaje się najbardziej sprawiedliwy. Mniejsze placówki zyskują wówczas szansę na uczciwą rywalizację z tymi większymi.Jakie nagrody czekają na laureatów konkursu?Nagrody będą miały formę pieniężną, zależną od miejsca zajętego w ogólnej klasyfikacji. Pula nagród wynosi 27 tysięcy złotych. Zostanie podzielona pomiędzy 8 zwycięskich szkół, które w zamian za zgromadzenie największej ilości punktów oraz za wysiłek i zaangażowanie włożone w udział konkursie otrzymają od 1 do 8 tysięcy złotych.

Konkurs zakończy się z ostatnim dniem miesiąca kwietnia. Natomiast jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się na początku czerwca 2018 roku podczas XVIII Proekologicznego Forum Dzieci i Młodzieży.

Informacji na temat konkursu należy szukać na stronie internetowej www.radkom.com.pl w zakładce: http://radkom.com.pl/edukacja-ekologiczna/konkursy-ekologiczne/

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 89%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 26 Wrz 2018

  13°C 1°C

 • 27 Wrz 2018

  17°C 8°C

ARTYSTA TYGODNIA

Midnight Lady

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4