Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 lutego - św. Konrad z Piacenzy, pustelnik
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 1°C -3°C

  • 20 Lut 2018

    Pochmurno 1°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Szkoła Przyjazna Środowisku!

Informacje z regionu

Szkoła Przyjazna Środowisku!

18 październik 2017 / Tekst

Ruszyła kolejna, ósma już edycja konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” którego organizatorem i pomysłodawcą jest spółka miejska „RADKOM”. Do udziału w nim zaproszone są radomskie szkoły podstawowe i gimnazja. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 20 października.

Szkoła Przyjazna Środowisku!
foto: RADKOM

Głównym celem i założeniem konkursu jest przekazanie dzieciom i młodzieży fundamentalnych zasad ochrony środowiska, możliwych do realizacji w praktyce życia codziennego. Chodzi o zmianę podejścia najmłodszych radomian do roli zarówno szkoły jak i domu, w procesie dbania o środowisko naturalne. Organizatorom konkursu szczególnie zależy na zapoznaniu dzieciaków z problematyką selektywnej zbiórki odpadów oraz ich recyklingu, na poziomie najbliższego otoczenia. Po to, by po prostu „ucywilizować” nasz kontakt i postępowanie z odpadami. O tym posłuchaj w „Magazynie Ekologicznym”

Jakie są założenia konkursu i na czym on polega?Konkurs główny, zatytułowany „Szkoła Przyjazna Środowisku” adresowany jest do radomskich szkół podstawowych i gimnazjów. Składa się z pięciu zadań:Zadanie 1 „Segregujesz – środowisko ratujesz!”Zadanie 2 „Ekokabaret”Zadanie 3 „Ekomaskotka”Zadanie 4 „Ekoolimpiada”Zadanie 5 „Gospodarka odpadami ważna rzecz, zobaczcie sami!”,posiadających odrębne regulaminy. Szkoły uczestnicząc w poszczególnych zadaniach zdobywać będą punkty, które po zsumowaniu i przeliczeniu na liczbę klas w danej placówce, pozwolą wyłonić i nagrodzić zwycięzców. Takie rozwiązanie jest proste, przejrzyste, a przede wszystkim uczciwe. Musimy bowiem pamiętać, że szkoły mają różną liczbę uczniów, dlatego ten podział przez liczbę oddziałów szkolnych wydaje się najbardziej sprawiedliwy. Mniejsze placówki zyskują wówczas szansę na uczciwą rywalizację z tymi większymi.Jakie nagrody czekają na laureatów konkursu?Nagrody będą miały formę pieniężną, zależną od miejsca zajętego w ogólnej klasyfikacji. Pula nagród wynosi 27 tysięcy złotych. Zostanie podzielona pomiędzy 8 zwycięskich szkół, które w zamian za zgromadzenie największej ilości punktów oraz za wysiłek i zaangażowanie włożone w udział konkursie otrzymają od 1 do 8 tysięcy złotych.

Konkurs zakończy się z ostatnim dniem miesiąca kwietnia. Natomiast jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się na początku czerwca 2018 roku podczas XVIII Proekologicznego Forum Dzieci i Młodzieży.

Informacji na temat konkursu należy szukać na stronie internetowej www.radkom.com.pl w zakładce: http://radkom.com.pl/edukacja-ekologiczna/konkursy-ekologiczne/

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 11.27 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Sugar Baby Love

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA