Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Szpitale w Pionkach i Iłży potrzebują wsparcia gmin

Radio Plus Radom

Szpitale w Pionkach i Iłży potrzebują wsparcia gmin

20 marzec 2019 / Tekst

Starostwo Powiatowe w Radomiu proponuje samorządom współfinansowanie działalności powiatowych szpitali w Pionkach i Iłży.

Frąk Roman
Frąk Roman

Wicestarosta Roman Frąk wyjaśnił, że oferta współpracy jest skierowana do gmin, których mieszkańcy stanowią znaczący odsetek pacjentów korzystających z usług medycznych świadczonych przez obie lecznice. Dotyczy to Iłży, Pionek, Skaryszewa, Wierzbicy, Jedlni-Letnisko, Gozdu, Garbatki-Letnisko, jak również Kazanowa i Rzeczniowa. - W przypadku Iłży, miejscowy szpital służy nie tylko ochronie zdrowia mieszkańców. Jest także jednym z największych pracodawców na tym terenie. Zatrudnia łącznie 300 osób, które mieszkają w mieście i gminie Iłża - poinformował Roman Frąk.

Wicestarosta radomski nie ukrywa, że powiat radomski, ze względu na liczbę ludności i obszar, jest jednym z nielicznych w kraju organem tworzącym dla dwóch dużych szpitali. - Wartość niezbędnych inwestycji to ok. 40 mln złotych w najbliższych 3-4 latach. Poza inwestycjami, jest też działalność bieżąca. Musimy zbilansować ujemny wynik finansowy szpitali - tłumaczy samorządowiec.

Iłżecki szpital potrzebuje ok. 10 mln złotych na modernizację obiektu. Wszystko po to, by dostosować go do standardów określonych przez resort zdrowia. Jeśli tak się nie stanie, lecznicy będzie grozić wykreślenie z tzw. sieci szpitali. Byłaby to prosta droga do jej zamknięcia. Podobna sytuacja występuje w Pionkach. Tamtejszy szpital potrzebuje wsparcia w wysokości ok. 30 mln złotych.

Z wicestarostą radomskim Romanem Frąkiem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4