Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Tomasz Matlakiewicz gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

Tomasz Matlakiewicz gościem Bilansu Dnia

08 styczeń 2019 / Tekst

Trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji papierosów w zakładzie w Skrzyńsku koło Przysuchy. Docelowo zatrudnienie w fabryce ma znaleźć około 100 osób. Mówił o tym burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz, który był gościem Bilansu Dnia.

Tomasz Matlakiewicz
Tomasz Matlakiewicz

- Pod koniec ubiegłego roku transakcja została sfinalizowana. Dzisiaj trwają prace adaptacyjne w halach. W marcu zostaną uruchomione biura, a w połowie roku ruszy produkcja - poinformował burmistrz Matlakiewicz.

Przypomnijmy, że inwestor z Singapuru nabył nieruchomości należące do firmy Monier Brass w Skrzyńsku. Ponadto pracę znajdą też osoby z małych firm świadczących usługi, np. sprzątające, ochroniarskie czy transportowe. Fabryka pracować będzie w systemie trzyzmianowym.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o budżecie Przysuchy na 2019 rok. Dochody zaplanowano w kwocie ponad 42,7 mln zł. Wartość zadań inwestycyjnych to ponad 4 mln zł. Najważniejsze z nich to: budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, przebudowa ul. Wiejskiej w Przysusze, ul. Leśnej w Skrzyńsku, termomodernizacja budynku Przedszkola nr 1 w Przysusze, budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ul. Dembińskich i Słonecznej w Przysusze i Skrzyńsku, dobudowa i przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w ciągu komunikacyjnym od ul. Świętokrzyskiej do ul. Skowyry i ul. Czermińskiego oraz budowa Świetlicy wiejskiej w Dębinach.

- Budżetu został opracowany przez poprzednie władze gminy. Jest on stabilny i bezpieczny finansowo. Oceniam jednak, że przedstawimy budżet ma charakter zachowawczy, a zaplanowane w nim inwestycje to w zdecydowanej większości zadania do kontynuacji i zakończenia w 2019 roku. Brakuje inwestycji nowych, w tym z udziałem środków finansowych pozyskanych z zewnątrz. Na pewno o takie będziemy aplikować – powiedział burmistrz Przysuchy.

Gmina planuje także przystąpić do programów rządowych: programu Maluch+, który zakłada dofinansowanie utworzenia żłobków i klubów dla dzieci do trzeciego roku życia oraz do programu „Czyste powietrze”, który przewiduje finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła.

Z burmistrzem Przysuchy Tomaszem Matlakiewiczem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4