Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/W Słupicy praca wre...

Radio Plus Radom

W Słupicy praca wre...

23 lipiec 2019 / Tekst

Uczniowie podstawówki w Słupicy odpoczywają, a tymczasem w ich szkole trwa duży remont. Ekipa spieszy się, by zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. 

W Słupicy praca wre...
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Remont obejmuje trzy sale lekcyjne i całe piętro. Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski podpisał umowę na dofinansowanie utworzenia nowoczesnej pracowni komputerowej w tej szkole. Dotacja z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych wyniosła 49 tys. zł. Inwestycja kosztuje zaś 70 tys. zł.

- Nasza szkoła jest już starym budynkiem. Powstała w 1973 roku. Bardzo wymagała prac remontowych. Ponadto w związku z powrotem do 8-klasowych szkół podstawowych była konieczność stworzenia nowej sali lekcyjnej, ponieważ lekcje odbywały się już w świetlicy. Teraz z jednej dużej sali i zaplecza wydzielona będzie dodatkowa sala lekcyjna. Wybudowany będzie korytarz, z którego będzie można do tej sali wejść - mówi radna Beata Bartkiewicz. 

Wójt ma ułożony harmonogram modernizacji szkoły w Słupicy. - W ubiegłym tygodniu zdecydowałem, że z rezerwy inwestycyjnej dołożę kolejnych 50 tys. zł po to, żeby zakończyć już całkowicie remont szkoly w Słupicy. Ta szkoła od wybudowania nie przechodziła gruntownego remontu, łącznie z instalacją elektryczną. Nie chcemy, by dzieci w Słupicy miały gorsze warunki edukacyjne niż w Natolinie, Jedlni-Letnisku czy Myśliszewicach. Chcę, żeby w te wakacje zakończył się remont i żebyśmy do tego nie wracali - mówi Piotr Leśnowolski. Włodarz gminy zapowiedział jeszcze wybudowanie wielofunkcyjnego boiska w Słupicy. Na to zadanie gotowa jest już dokumentacja techniczna. Gmina pozyskała 95 tys. zł na ten cel.

Większe lub mniejsze remonty odbywają się niemal w każdej placówce. W tym tygodniu ruszy rozbudowa szkoły w Myśliszewicach o kolejne trzy sale lekcyjne. Powstanie sala do gimnastyki korekcyjnej, zaplecze szatniowe, toalety. Będzie oddzielne wejście i parking. Inwestycja zakończona będzie w przyszłym roku. Natomiast w samej Jedlni-Letnisku gmina skupi się na zorganizowaniu ukladu komunikacyjnego przy szkole i przedszkolu.

 

Z gośćmi audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy także o wakacyjnych warsztatach rękodzielniczych i przyszłości szkoły w Gzowicach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4