Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/W środę umowa na budowę terminala

Wiadomości z Radomia

W środę umowa na budowę terminala

25 luty 2019 / Tekst

W środę zostanie podpisana umowa na wykonanie projektu budowy terminala na lotnisku w Radomiu. W spotkaniu wezmą m.in. Mariusz Szpikowski - prezes PPL, Mikołaj Wild - pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, minister Marek Suski i Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, który dzisiaj był gościem Bilansu Dnia.

Bielan Adam
Bielan Adam

Adam Bielan zwrócił uwagę, że budowa terminala będzie najdłuższą w czasie inwestycją na Sadkowie. - Rzeczywiście, będzie on oddany tuż przed otwarciem lotniska. W tym tygodniu będziemy mieli bardzo ważną wiadomość dotyczącą budowy tego obiektu. Nic więcej nie mogę powiedzieć, ale wszystko na lotnisku przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Nie ma zagrożenia dla otwarcia portu lotniczego na przełomie października i listopada 2021 roku - mówił Adam Bielan.

Wicemarszałek Senatu potwierdził przy okazji, że w planach rządowych jest wybudowanie miejskiego odcinka drogi krajowej 9 w okolicach Sadkowa. - Trasa ta pójdzie nowym śladem. Ta propozycja jest wciąż analizowana. Lotnisko stwarza szanse na budowę tej inwestycji. To będzie generowało ruch między wschodem a zachodem kraju – mówił Adam Bielan. Według proponowanej koncepcji budowa drogi rozpocznie się przed Skaryszewem, by przejść obok lotniska. Trasa docelowo połączy się z krajową 12 między Radomiem a Gozdem.

Nasz gość odniósł się także do pomysłu, by Ziemia Przysuska przyłączyła się do świętokrzyskiego. - To efekt przykrych konsekwencji obecnego kształtu podziału administracyjnego kraju. Warszawa wysysa pozostałą część województwa. Mazowszu grozi odcięcie od wielu funduszy europejskich po 2021 roku. To stwarza zagrożenia dla wielu samorządów. Dlatego nie dziwię się takim głosom - powiedział Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4