Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/W trosce o serce!

Wiadomości z Radomia

W trosce o serce!

14 luty 2019 / Tekst

- Styl życia, stres, niewłaściwe odżywianie, to wszystko negatywnie wpływa na nasze serce - alarmuje dr Magdalena Poterała kardiolog z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.

W trosce o serce!
foto: Radosław Mizera

14 lutego, w Dzień św. Walentego postanowiliśmy zadbać o serca naszych słuchaczy i czytelników. Tym bardziej, że statystyki są caraz bardziej niepokojące. Choroby układu krążenia (sercowo-naczyniowego) są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce (około 50% wszystkich zgonów). Mimo coraz lepszej diagnostyki i coraz nowocześniejszych metod leczenia, w Polsce co roku z powodu chorób układu krążenia umiera około 200 tysięcy osób. Przyczyną jest m.in. stres, mało ruchu, czy zła dieta. Najczęstszymi czynnikami ryzyka są: podwyższony poziom cholesterolu, palenie tytoniu, mała aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, czynniki psychologiczne (nadmierny stres, depresja), czy nieracjonalne odżywianie. Najczęstsze choroby układu krążenia to: nadcisnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba wieńcowa, czy zawał serca. - Wśród kobiet w Europie 50% to zgony z powodu choroby wieńcowej oraz udarów mózgu, wywołanych problemami kardiologicznymi, w stosunku do 3% zgonów z powodu nowotworów piersi. To pokazuje, jak poważny jest to problem - informuje dr Magdalena Poterała.

Zatem warto wziąć sobie do serca zalecenia lekarzy i zadbać o profilaktykę. - Czynniki, które minimalizują ryzyko zachorowalności to ruch, prawidłowa dieta, czy mniej stresu - podkreśla kardiolog Magdalena Poterała. Posłuchaj całej rozmowy...

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4